DOŠK sredio Lionse na startu sezone!

- 12. studenoga 2015.

Nakon podužeg čekanja konačno su i košarkaši DOŠK-a krenuli u novu sezonu B1 Lige. I odmah na startu su sve započeli uvjerljivom pobjedom protiv splitskih Dalmatia Lionsa 96:59. Start utakmice za DOŠK-ove košarkaše bio je dosta nervozan i nepovezan, ipak je to bila prva službena utakmica u novoj sezoni. A uz to nedostajala su i dva igrača u rotaciji kapetan Malenica i Jakelić. Unatoč vodstvu 13:5 ponajviše zahvaljujući Galiću i Stojanoviću, DOŠK je promašio puno slobodnih bacanja i izgubio dosta lopti. Gosti su to iskoristiti i završili prvu četvrtinu u svoju korist 22:20. No, potom slijedi sjajna druga četvrtina koju DOŠK dobija sa 34:15! Nakon vodstva gostiju 22:29 drniški košarkaši rade seriju 22:2 i ostavljaju Lionse bez koša iz igre punih 7 minuta! Otvorio se vanjski šut, bilo je kontri i lakih koševa, uz odličnog Stojanovića svoj dobar doprinos u tom razdoblju dali su Štingl, Jelić i Bandalo. Početkom nastavka gosti su zaigrali zonsku obranu, DOŠK se ne snalazi najbolje te se prednost istopila na samo 7 koševa razlike ( 60:53). No potom DOŠK opet počinje igrati puno bolje te na kraju treće četvrtine vodi 66:53. Posljednja četvrtina vrlo je brzo postala odrađivanje posla, DOŠK je otišao i na okruglih 30 razlike, i sve do konačnih 96:59. Stojanović je na kraju zabio najviše -20 koševa, Bandalo 18, Galić 14, a Štingl i Jelić po 12.

U 2. kolu DOŠK-a očekuje županijski derbi protiv Dražena Petrovića u Šibeniku. Igrat će se u dvorani Vidici u subotu od 18 sati. DOŠK će i na toj utakmici biti lišen usluga kapetana Malenice i bolesnog Jakelića.