Zadar s 5 golova ispratio Zagoru iz Kupa, Ćiri ovacije Borovišta!

- 25. rujna 2014.

Čudo na Borovištu ipak se nije dogodilo. Zadar je s uvjerljivih 5:1 nadjačao unešićkog trećeligaša za plasman u osminu finala Kupa. Početak utakmice bio je i kakav se samo poželjeti može.

Više od 1000 gledatelja u 7. minuti na noge je podigao Marin Bakić koji je pogotkom okončao sjajnu akciju Ljubića koji je prošao po desnoj strani i zavrnuo u peterac za 1:0 Zagore i erupciju oduševljenja na Borovištu. Nakon pogotka Zadar preuzima inicijativu te preko Weitzera u 25. minuti dolaze do izjednačenja. U 42 minuti sjajnim udarcem iz daljine Theopilus Solomon dovodi Zadar u vodstvo 2:1. U drugom poluvremenu Zadar je rutinski održavao svoju prednost a sve dvojbe oko pobjednika riješio je još jednim zgoditkom Solomon u 55. minuti. Zagora je priliku za povratak imala kad je Kurbaša nakon kornera pogodio stativu Zadrova gola za smanjene na 3:2. Do kraja su još zabili Mirko Hrgović u 72. minuti iz kaznenog udarca i Solomon svoj treći gol u 76.minuti.
Tako Zagora ipak nije uspjela napraviti novo čudo i produžiti svoje natjecanje u Hrvatskom nogometnom Kupu. No glavna zvijezda utakmice u Unešiću bio je naravno trener gostujuće momčadi Miroslav Blažević koji je na samom početku utakmice dočekan velikim pljeskom publike a predsjednik Zagore Željko Višić uručio mu je prigodne poklone a darovao mu je i šal NK Zagora. Utakmica u Unešiću privukla je pažnju brojnih nogometnih uglednika, Igora Štimca bivšeg izbornika hrvatske nogometne reprezentacije, Hrvoja Maleša bivšeg predsjednika Hajduka, Stipu Balajića koji je dio svoje trenerske karijere proveo u Zagori, bili su tu i čelnici NK Zadra Reno Sinovčić i Josip Bajlo, i predstavnici nogometnog Saveza Šibensko-Kninske Županije i mnogi drugi. Po završetku utakmice trener Zadra Miroslav Blažević u izjavi za Radio Drniš je istaknuo zadovoljstvo izvedbom svoje momčadi i prolaskom u osminu finala Kupa:

{play}audio/miroslav_blazevic_250914.mp3{/play}

Hrvoje Dujić trener Zagore nakon utakmice je istaknuo da mu je žao što zbog sjajnog dekora i ljudi, Zagora nije odigrala bolja ali i da je ovo njihova realnost ali da će pokušati još jednom napraviti ovakav spektakl u Unešiću ali s boljim rezultatskim učinkom:

{play}audio/hrvoje_dujic_250914.mp3{/play}

Zagora se okreće trećeligaškom natjecanju kad ih već u subotu očekuje susret 7. kola u gostima kod drugoplasirane momčadi prvenstva Mosora iz Žrnovnice.