PORAZ DRNIŠKIH KOŠARKAŠA U KUPU!

- 13. studenoga 2009.

Košarkaši DOŠK-a poraženi su u trećem krugu Kupa “Krešimir Ćosić”. U sportskoj dvorani drniške osnpvne škole ugostili su momčd Voštarnice i izgubili u dramatičnoj završnici. Gosti iz Zadra bili su spretniji i sretniji i u zadnjim sekundama i na kraju zasluženo upisali minimalnu pobjedu 71 : 70.

Marin MulićNajefikasniji u redovima DOŠK-a bili su Mulić sa 24, te kapetan Malenica sa 14 koševa.
Kod gostiju najbolji je bio iskusni Blaslov koji je postigao 24 koša. Inače, utakmica je bila neizvjesna do samog kraja. Nakon prve četvrtine DOŠK je imao prednost od dva koša razlike ( 19 : 17), a na odmor se otišlo s prednošću gostiju ( 39 : 40). Najveću prednost od plus osam drniški košarkaši imali su u trećoj četvrtini, ali gosti su se vratili u susret zahvaljujući tricama Blaslova i dobroj igri centra Dražovića.
Igrači DOŠK-a bili su izrazito neprecizni i promašili su veliki broj trica, zicera te posebice slobodnih bacanja, što je u konačnici i presudilo ovom porazu.
Sedam sekundi prije kraja gosti su kod vodstva od plus jedan promašili dva slobodna bacanja, ali drniški košarkaši ni tada nisu uspjeli osvojiti loptu, tako da je propala mogućnost zadnjeg napada.
Tako će se u finlu Kupa “Krešimir Ćosić” – skupina Jug sastati sinjski Alkar i Voštarnica. Igrači DOŠK-a nastavljaju natjecanje u prvenstvu A- 2 lige. U sljedećem kolu ugosit će momčad Cetine iz Trilja.
Utakmica će se odigrati ovoga vikenda u sportskoj dvorani drniške osnovne škole.

DOŠK – Voštarnica 70 : 71.

DOŠK: Lucić 8, Mulić 24, Vranjić 8, Malenica 14, Pivac 8, M. Pavelić, Čupić, Gabrić, Bjegović, Džapo.