Pobjeda DOŠK-a u produžetku!

- 22. veljače 2011.

Krste_Malenica

U uzbudljivoj i dramatičnoj završnici, DOŠK je u produžetku uspio pobijediti zadarsku Voštarnicu u sklopu 17. kola A- 2 lige i tako definitivno osigurati opstanak u drugoligaškom natjecanju. U regularnom dijelu susret je završio bez pobjednika 82 : 82, a u dodatnih pet minuta drniški košarkaši su bili uspješniji i na kraju slavili rezultatom 97 : 88. Najbolji igrač utakmice bio je kapetan DOŠK-a Krste Malenica i ovo mu je vjerojatno najbolja partija u dresu DOŠK-a ove sezone. Njegovim koševima u zadnjim sekundama osiguran je produžetak, a cijeli susret Malenica je odigrao na visokoj razini. Ukupno je postigao 29 koševa, ali treba naglasiti i njegov odličan obrambeni učinak. DOŠK ni u ovoj utakmici nije bio kompletan. Nedstajao je prvi centar Nino Vlaić, pa je veliki teret pod obručima pao na još uvijek nedovoljno zaliječenog Pivca. Inače, utakmica je bila vrlo teška i neizvjesna od samog početka. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a na odmor se otišlo prednošću Voštarnice ( 34 : 38).

Drnišani u vodstvo dolaze u 26 minuti tricom Malenice ( 46 : 44), a tada mu se koševima i asistencijama pridružuju Vučica, Pivac i Jelenčić te je izgledalo kako je pobjeda sigurna. Međutim, gosti se vraćaju preko najboljeg igrača Dražovića, koji je ukupno postigao 32 koša i zadnjih šest sekundi regularnog dijela imali su i priliku za slavlje.

Voštarnica je u produžetku ostala bez Dražovića( napustio igru zbog pet osobnih grešaka) i tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Drnišu. DOŠK-u je ovo osma pobjeda u sezoni u sada se nalazi na šestom mjestu sa 25 bodova. U idućem kolu drniški košarkaši gostuju u Zadru kod momčadi Pet bunara. Utakimica će se odigrati u nedjelju, 27. veljače, u dvorani Jazine, a početak je u 19 sati i 30 minuta.

DOŠK – Voštarnica 97 : 88 ( produžetak)

DOŠK: Salamin 16, Jelenčić 10, Vučica 15, Malenica 29, Copić 4, Nimac 5, Bjegović, Pivac 16, Duvančić 2.