Košarkaši DOŠK-a uvjerljivi protiv Poličnika!

- 8. ožujka 2010.

Košarkaši DOŠK-a ugostili su u 19. kolu A- 2 lige momčad Poličnika i pobijedili rezultatom 104 : 90. Ovo je sedma prvenstvena pobjeda drniških košarkaša i sada imaju velike izglede za ostanak u drugoligaškom društvu. Inače, domaći nisu dobro otvorili utakmicu i gosti su u trećoj minuti vodili sa 15 : 2. Tada se igrači DOŠK-a polako bude, osobito Antonio Bilić, koji je uz odličnu igru bio i najbolji strijelac ovoga susreta. Postigao je 26 koševa, a istakao se i asistencijama za suigrače. U 11. minuti dolazi do izjednačenja 23 : 23, a minutu kasnije DOŠK bilježi i prvo vodstvo ( 28 : 26) koje domći igrači nisu ispuštali do kraja susreta.
Kada su se Biliću pridružili Lucić i Vranjić predost domaćih se povećavala iz minute u minutu, a na odmor se otišlo prednošću DOŠK-a od sedamnaest koševa razlike( 53 : 36).
Najveću prednost domaći su imali polovicom zadnje četvrtine( 97 : 76) no tada je došlo do malog opuštanja u igri, a potom je trener Zeljko pružio priliku i mlađim igračima, što su gosti iskoristili i na kraju ipak ublažili poraz.
Uz Bilića, najefikasniji su bili Vranjić sa 23, te Lucić sa 19 koševa, a vrijeme provedeno na parketu vrlo dobro su iskoristli Čakić i Bjegović. Kod gostiju istakao se Đerđa sa 21 košem, te Marinović sa 18.
U sljedećem kolu igrači DOŠK-a gostuju kod momčadi Omiša, a potom u Drniš dolazi Solin.

DOŠK: Bilić 26, Čakić 11, Lucić 19, Vranjić 23, Bjegović 6, Bačić 7, Vidović 7, Malenica 3, Čupić 2, Gabrić.