Debakl DOŠK- a na startu ŽNL, pala i Zagora!

- 26. rujna 2016.

‘Šibenik 2’ prizemljio je DOŠK-a s četiri gola u mreži na startu nove sezone u Županijskoj nogometnoj ligi, čime su pokvarili i debi Hrvoja Dujića na klupi momčadi s Podvornice.

Dosta je novih igrača u DOŠK-u i trebat će vremena da se momčad uigra, a i da pokaže karakterno puno više nego što se moglo vidjeti na primijeru protiv Šibenika na Podvornici.

Utakmica je već nakon prvih 15 minuta otišla u smjeru gostiju jer je najprije Amanović skrivio jedanesterac, a potom je nakon nesporazuma novog golmana DOŠK-a Meštrovića i stopera na 2:0 povisio Banić. Kod Šibenika se posebno isticao mladi Bitunjac, povratnik u Šibenik iz talijanske Fiorentine od kojeg su kretale sve akcije gostiju. Dobro rolu odradio je i dvostruki strijelac Banić, te Strika i Livaja, a svoj su doprinos pobjedi dali i bivši DOŠK-ovci Nino Vukušić koji je bio i asistent za gol, te Jakov Kranjac koji je ušao s klupe.

Šibenčani su bili agilniji, brži i jači u duelima, a jedini koji je nešto pokušavao u prvom poluvremenu kod DOŠK-a bio je Angelo Marin. Nadu u povratak u utakmicu DOŠK-u je ubio treći gol već u prvoj akciji drugog poluvremena kad je svoj drugi gol zabio Banić. Do kraja je mrežu golmana Meštrovića zatresao još i Ljubičić, a poraz DOŠK-a mogao je do kraja biti i teži no gosti nisu bili dovoljni precizni u završnicama izvedenih akcija pa je ostalo 4:0.

Nema puno vremena za oporavak od ovog neugodnog poraza, trebat će se dobro pripremiti igrački i karakterno za iduće kolo kad će DOŠK u goste susjedu Rudaru u Siverić. Zasigurno će to biti još jedna zanimljiva utakmica kakva je svaka između susjeda, bilo da se igra u Siveriću ili Drnišu.

Rudar se nakon prošle polusezone kad je odustao od igranja u županijskoj ligi od ove sezone ponovno aktivirao u natjecanju. S klupe će ih u novoj sezoni voditi Marin Šiklić.

I drugi županijski ligaš uz DOŠK koji je ovog vikenda bio u akciji, Zagora poražena je u 1. kolu u Vodicama od domaćina s 2:1.
Rudar će svoju utakmicu 1. kola protiv Janjeva u Siveriću odigrati u srijedu 5. listopada. U 2. kolu Zagora će u goste Janjevu u Kistanje.