Zagori pobjeda u spektaklu u Unešiću, Mosor jesenski prvak!

- 29. studenoga 2014.

Zagora – Omiš 5:3! Kakav završetak polusezone za nogometaše Zagore i navijače kluba s Borovišta. Igrači obje momčadi ponudili su ljubiteljima nogometa spektakl začinjen golovima kojih je moglo biti i više. Zagora je u utakmicu ušla s mišlju da nakon osvojenog boda u Splitu protiv Hajduka sve potvrdi slavljem protiv Omiša za uspješan kraj jeseni.

Unatoč dominaciji u prvom poluvremenu gosti iz Omiša zabili su dva gola i s velikom prednošću otišli na odmor. U drugom poluvremenu Zagora već u 47. i 48. minuti pogotcima Kurbaše i Ljubića sve vraća na početak. Nakon toga uslijedila je velika dominacija Zagore u kojoj su njeni igrači dvaput pogodili i okvir gola gostiju iz Omiša. No novi šok za Zagoru je uslijedio u 66. minuti kad gosti ponovno dolaze u vodstvo 3:2 preko Koštića. Ali to je bio tek početak lude završnice utakmice, u kojoj najprije najbolji strijelac Zagore Ante Barać izjednačava na 3:3 u 74. minuti. Četiri minute autogolom Pivčevića, Zagora je konačno došla u vodstvo, da bi mladi Vinko Petković u 81. minuti postavio konačnih 5:3.

Zagora je ovom pobjedom došla do 23 boda i jesen završava na sredini prvenstvene ljestvice na 9 mjestu. Jesenski prvak Treće Lige-Jug je Mosor iz Žrnovnice sa 39 bodova a drugi je Šibenik koji ima 2 boda manje (37).

Ono što je obilježilo ovu jesen nogometaša Zagore je sjajan učinak na domaćem terenu gdje su ostvarili svih svojih 7 pobjeda uz jedan poraz od Solina. Ono čime trener Dujić nije sigurno zadovoljan su loša izdanja njegovih momaka u gostima gdje su sa osvojena dva boda najgora gostujuća momčad treceligaskog Juga uz jedan jako težak poraz od Šibenika 8:0! Istina je i to da je Zagora uz Šibenik gostovala kod svih momčadi iz vrha ljestvice, Mosora, Junaka, Neretvanca i Hajduka. No igra u gostima je zasigurno nešto čime će se trener Hrvoje Dujić morati pozabaviti u ovoj zimskoj stanci.
Od igrača koji su obilježili ovu polusezonu zasigurno treba izdvojiti najboljeg strijelca Antu Baraća koji je svojim igrama u golovima donio Zagori ovakav bodovni učinak.

Trener Hrvoje Dujić je istaknuo da će tražiti pojačanja i osvježenja u momčadi.Zasigurno će novi predsjednik kluba u suradnji s trenerom Dujićem pokušati udovoljiti zahtjevima jer Zagoru zasigurno očekuje i na proljeće jako težak i zahtjevan posao u borbi za novu trećeligasku sezonu.
Sad na trećeligaskom Jugu slijedi tromjesečna stanka a 18. kolo na rasporedu je 28. veljače 2015. Zagora će proljetni dio natjecanja otvoriti na Borovištu utakmicom protiv Kamena iz Ivanbegovine.