Zagora i u uzvratu deklasirala DOŠK, u finalu Kupa čekaju Vodice

- 16. travnja 2015.

Nogometaši Zagore plasirali su se u finale Županijskog nogometnog Kupa. U uzvratu polufinalu Zagora je i u Drnišu pobjedila DOŠK s 5:2 (prva utakmica 4:1 za Zagoru) te su s ukupnih 9:3 došli u priliku za novo osvajanje Kupa. Utakmica na Podvornici otišla je na stranu Zagore već u 5. minuti kad je nakon ubačaja s desne strane Ljubića, loptu u mrežu nemoćnog Eraka skrenuo Rodić. Trener Zagore Hrvoje Dujić izveo je malo kombiniranu momčad jer je pred Zagorom dosta gust i naporan raspored pa su šansu dobili igrači koji su dosada nešto manje igrali, no i unatoč tome osjetila se razlika u kvaliteti ove dvije momčadi. S druge strane DOŠK je u zapisniku imao samo 12 igrača. Nekoliko novih igrača i nedostatak zajedničkih treninga učinili su da se DOŠK donekle ravnopravno držao u prvih 45 minuta.
Utakmica je na stranu Zagore otišla već nakon 5. minuta igra kad je s desne strane ubacio Matej Ljubić a loptu je u gol pored nemoćnog vratara DOŠK-a Eraka skrenuo Rodić. DOŠK je izjednačio u 39. minuti kad je na asistenciju Škugora gol zabio Davor Matić. No u tri minute 42. i 45. Domagoj Barać i Marinko Šamija zabili su dva gola s kojima je Zagora defintivno rješila pitanje pobjednika. U nastavku je Škugor smanjio na 3:2, da bi do kraja Zagora drugim golom Domagoja Baraća još jednom povisila na dva razlike. Točku na i na Podvornici je golom za 5:2 stavio Ante Barać u samoj završnici utakmice. Pobjeda Zagore je mogla biti i uvjerljivija jer su imali još nekoliko dobrih za postizanje gola.
Protivnik Zagore u finalu županijskoga Kupa bit će Vodice koje su u polufinalu bile bolje od Dinare. Točan termin odigravanja bit će poznat naknadno, a finale će se igrati na stadionu Šubićevac.
DOŠK: Krešimir Erak, Mateo Begonja( Nikola Vranjković), Antonio Aleksić, Ante Brajković, Ante Goreta( kapetan), Đorđe Medaković, Ivan Škogor, Ivan Matić, Angelo Marin, Davor Matić, Milan Slavica. Trener : Jere Pešić
Zagora: Nikša Vulić, Ivan Ljuba, Antonijo Radeljak, Ante Maleš( kapetan), Ivan Borzić, Ivica Šupe, Matej Ljubić, Zvonimir Miletić, Ivan-Nikola Rodić Marinko Šamija, Domagoj Barać. Još su igrali: Bruno Mihaljević, Domagoj Šarić, Ante Barać, Mate Burić, Vinko Petković. Trener Hrvoje Dujić.