Vrlika i treći put kobna za DOŠK-a

- 25. travnja 2016.

Vrlika se još jednom pokazala kobnom za DOŠK ove sezone. Jedina tri poraza DOŠK je ubilježio protiv momčadi Vrlike. U subotu u sklopu 21. kola županijske lige Vrlika je na svom terenu bila bolja s 2:1. Utakmica je u prvom poluvremenu bila poprilično izjednačena, s prilikama na obje strane. Gol je pao u 43. minuti nakon velike greške i nesporazuma golmana DOŠK-a Mihaljevića i stopera Kurbaše, nisu rasčistili jednu visoku loptu a to je iskoristio najbolji strijelac lige Božo Vicić za 1:0 Vrlike i ugodniji odlazak na odmor. U nastavku je počela padati jaka kiša koja je igrače pratila cijelo drugo poluvrijeme. Vrlika ga je bolje otvorila, nakon jednog ubačaja sa strane netko od domaćih igrača malo je zakasnio da loptu pošalje u mrežu DOŠK-a. No vrlo brzo se bolji ulazak u drugo poluvrijeme domaćinu isplatio. Nakon skraćenog kornera kojeg je izveo drugi Vicić, Antonio glavom je sam neometan za 2:0 pogodio Marin Slavić. Trener DOŠK-a Bilić tada radi izmjene, uvodi Lovrića i Radeljaka umjesto nervoznog Marina i indisponiranog Šindilja ( iako je bilo još takvih u momčadi DOŠK-a), te mijenja formaciju momčadi što je vrlo brzo urodilo plodom. Iz jednog prekida ubacio je Radeljak a najviši u skoku bio je Kurbaša, njegov je udarac prešao gol crtu i DOŠK je smanjio na 2:1. Do kraja se igralo samo na jedan gol, onaj domaćina. DOŠK je unatoč jakoj kiši imao dominaciju i tražio je izjednačenje. Desetak minuta prije kraja dogodila se i sporna situacija. Puljić je ušao u šesnaesterac, u nogu ga udara igrač Vrlike no glavni sudac Bilušić je ostao nijem i nije pokazao na bijelu točku, što je izazvalo bučnu reakciju igrača ali i navijača gostiju koji su došli bodriti momčad u ovoj važnoj utakmici. Do kraja unatoč inicijativi i pritisku, DOŠK nije uspio izbjeći i treći poraz ove sezone od Vrlike. Momci iz Vrlike u crvenim dresovima zaista su za momčad s drniške Podvornice crna mačka. Vrlika je ovom pobjedom ispravila poraz od Janjeva kolo prije i izbila na vrh ljestvice, dva boda više od DOŠK-a i Mladosti ali uz utakmicu više.

Za mladu momčad DOŠK-a ništa nije izgubljeno što se borbe za naslov prvaka tiče. Ukoliko u tri preostale utakmice koje imaju odigrati pobjede postat će prvaci županijske lige i steći će pravo nastupa u kvalifikacijama za ulazak u Treću ligu-Jug s prvacima Dubrovačke, Splitske i Zadarske županije. Do kraja ih čekaju Šibenik 2 i Vodice na Podvornici i Janjevo u Kistanjama. 22. kolo idućega vikenda će možda približiti jednu od momčadi prvom mjestu. DOŠK na Podvornici igra protiv Šibenika 2 a u Tribunju izravan dvoboj igraju Mladost i Vrlika. Zasigurno će biti jako zanimljivo u Drnišu a pogotovo u Tribunju.