Sutra lokalni derbi DOŠK – Rudar

- 23. listopada 2015.

Nogometaši DOŠK-a svladali su u zaostaloj utakmici 4. kola županijske lige Dinaru s 2:1. Ujedno je to bila prva pobjeda novog trenera Ivana Močića na klupi DOŠK-a (Janjevo su pobijedili bez borbe 3:0). Dinara je povela u 10 minuti utakmice nakon greške mladog Kere. Teskera se sjurio u šesnaesterac DOŠK-a i zabio za vodstvo gostiju iz Knina. Utakmica je inače igrana po jakoj buri koja je otežavala igru, no Dinara nije najbolje iskoristila prvo poluvrijeme kad su igrali niz buru. DOŠK se brzo, već nakon četiri minute vratio u igru, iz skraćenog kornera ubacio je Matić, golman Dinare loše je reagirao, a odbijanac je u mrežu pospremio Puljić. DOŠK je potom igrajući uz buru imao kontrolu igre, a posebno raduje što je u momčadi bilo nekoliko kadeta u odsustvu nekolicine iskusnijih igrača (Tetlo, Lovrić, Vlaić, a još ih je nekoliko ušlo u drugom poluvremenu.). Utakmica je drugom poluvremenu imala malo lakši tijek, nije se toliko prijetilo prema vratima obiju momčadi no 20-ak minuta prije kraja novi prekid igre donio je konačno rješenje utakmice. Matić je ovaj put ubacio iz kornera, a u gužvi se najbolje snašao ponovno Puljić i loptu poslao u mrežu za konačnih 2:1. Dinara je uz nekoliko izmjena u momčadi do kraja pokušala doći barem do boda, no unatoč tome što su imali nekoliko situacija pred vratima mladog DOŠK-ova vratara Mihaljevića do boda nisu stigli. DOŠK je tako ovom pobjedom prestigao na ljestvici, a već sutra ih očekuje lokalni derbi protiv Rudara u sklopu 6. kola. Stoga poziv sutra na Podvornicu od 15 sati na još jednu vjerujemo zanimljivu utakmicu lokalnih rivala.

Dodat ćemo još i da se sutra u Unešiću igra utakmica 11. kola Treće lige – Jug između Zagore i Zmaja iz Makarske. Osokoljeni prvim gostujućim bodom na teškom gostovanju u Solinu nadajmo se da će Zagora protiv izravnog konkurenta za ostanak u ligi doći do nove domaće pobjede i time potvrditi bod iz Solina i bar malo se odmaknuti od samog dna ljestvice jer ni ostali konkurenti sve do 10 mjesta nisu puno bodovno pobjegli i sve se još stigne dostići. Preduvjet su naravno pobjede, posebno na domaćem terenu. Stoga sutra također od 15 sati poziv navijačima i simpatizerima Zagore da dođu na Borovište i podrže momčad Zagore u ovoj vrlo važnoj utakmici.