Rudar pobijedio Vodice, Vrlika bolja od DOŠK-a na startu Županijske lige! Zagora i dalje bez pobjede!

- 28. rujna 2015.

Protekloga vikenda započela je nova sezona u Županijskoj nogometnoj ligi. Naši predstavnici imali su polovičan uspjeh. Više razloga za zadovoljstvo ima Rudar koji je u 1. kolu u Siveriću pobijedio aktualnog prvaka lige Vodice s 3:1, dok je DOŠK doživio uvjerljiv poraz 3:0 na Podvornici od novog člana Županijske lige – Vrlike.
Najave da Rudar ide po visok plasman u ovoj sezoni nakon velike pobjede protiv prvaka imaju osnovu, no sezona je tek krenula pa ćemo pratiti daljnji tijek događaja i ambicije Rudara. No raduje njihov sjajan start koji je u Siveriću prvaku Vodicama pokazao da će im ove godine biti puno teže osvojiti naslov prvaka. U pobjedi 3:1 golove za Rudar postigli su Šućur, Jurišić i Stojak. U 2. kolu Rudar će gostovati kod Vrlike koja je u svoju premijernu sezonu u županijskoj nogometnoj ligi Šibensko-kninske županije startala pobjedom u Drnišu kod DOŠK-a. DOŠK je za razliku od Rudara neuspješno otvorio novu sezonu. Na svojoj su Podvornici poraženi od Vrlike s 3:0. Utakmica je bila poprilično izjednačena, za DOŠK je uglavnom prijetio Antonio Radeljak a gosti preko svog najboljeg igrača napadača Bože Vicića. Gosti su nakon udarca iz kuta u 25. minuti preko Bože Vicića poveli 1:0. To je dosta presjeklo domaće igrače koji nisu ozbiljnije zaprijetili do kraja prvog dijela. Krajnji ishod utakmice uvelike je usmjerio drugi žuti karton stopera DOŠK- a Malenice u 50. minuti. On je nakon greške povukao Vicića za dres pred svojim kaznenim prostorom te mu je sudac pokazao drugi žuti karton. Vrlika je odmah u razmaku od četiri minute, od 52. do 56. minute zabila još dva gola (Vicić i Radić) te tako i definitivno prelomila utakmicu. Iako je DOŠK-u nedostajalo nekoliko prvotimaca pa je umjesto njih u igru uskočila nekolicina igrača kadetske momčadi pred igračima i trenerom Močićem je još puno posla kako bi momčad bila konkurentna u ligi i računala na ozbiljniji plasman ove sezone. Prigodu za prvu bodove DOŠK će imati idućega vikenda kad će u 2. kolu gostovati u Tribunju kod Mladosti koju su nedavno pobijedili u pripremnoj utakmici s 2:1.
A nastavlja se i negativan niz rezultata Zagore u Trećoj nogometnoj ligi- Jug na početku sezone. I nakon 6. kola su i dalje bez pobjede i nalaze se na dnu ljestvice sa samo dva osvojena boda. Novi poraz doživjeli su u petak na gostovanju kod Kamena iz Ivanbegovine 3:1. Iako su vodili od 40. minute golom Ante Baraća, u zadnjih 20. minuta napadač domaćina Petar Kljenak je sva svoja tri pogotka (dva s bijele točke!) osigurao Kamenu tri boda. 7. kolo sutra na Borovište (16 sati) dovodi novog člana Treće lige- Jug OSK iz Otoka koji je u sjajnoj formi, imaju tri pobjede u nizu, uključujući onu protiv Hajduka 2 na Poljudu. Zagori očito s obzirom na sve okolnosti predstoji teška utakmica ali pred njima je doista veliki imperativ pobjede. Na domaćem terenu Zagora za pobjedu ne zna više od šest mjeseci kad su u prošloj sezoni na Borovištu svladali kasnijeg prvaka Šibenika s 3:2.