Remi Rudara i DOŠK-a u lokalnom derbiju županijske lige!

- 4. listopada 2016.

Rudar i DOŠK podijelili su bodove u prvom susjedskom derbiju u sklopu 2. kola Županijske lige u Siveriću. Završilo je 1:1. DOŠK- u je pripalo prvo, Rudaru drugo poluvrijeme a za sva tri boda više može žaliti Rudar koji je u drugom poluvremenu pogodio gredu i imao dva velika zicera.

Utakmicu je obilježilo i loše suđenje sudca Višića koji nije bio na visini zadatka, te ozljeda igrača DOŠK-a Antonija Radeljaka na čiji je gležanj startao Rudarov stoper Marko Bukarica već nakon 15 minuta igre. Srećom nije ništa puklo pa ozljeda nije ozbiljnija.

Uz dominaciju u posjedu DOŠK- a zaista se nije imalo puno toga za vidjeti u krajnje siromašnom prvom dijelu. DOŠK je u vodstvo stigao u 38. minuti s bijele točke koju je izborio Roko Goreta a realizirao Davor Matić.

U drugi dio Rudar ulazi puno odlučnije a DOŠK kao da je nestao s terena. U 57. minuti Mladen Bukarica je probio desni bok te odigrao loptu pred gol gdje Bogdanu nije bilo teško zakucati loptu u mrežu.

Izlaskom stopera Eleza zbog ozljede obrana DOŠK-a dodatno se izneredila pa je Bukarica u dvije situacije imao velike prigode no oba puta je loše pucao u situaciji jedan na jedan s golmanom Meštrovićem. Do kraja je i Balić pogodio gredu iz slobodnjaka. Svakom po bod u prvom okršaju sezone u Siveriću.