Porazi Zagore i DOŠK-a, remi Rudara, Šibenik u Drugu Ligu

- 18. svibnja 2015.

Nogometaši Zagore proteklog su vikenda na svom Borovištu u sklopu 31. kola Treće nogometne Lige- Jug doživjeli novi poraz. Sinjski Junak ih je pobijedio s 4:2. Otkad su slavili protiv Šibenika u 26.kolu u županijskom derbiju te osvojili Županijski kup, igrači Zagore nisu ostvarili niti jednu pobjedu, imaju tri poraza i dva remija. Pobjeda je za njih već više od mjesec dana nepoznat pojam i kao da samo čekaju kraj sezone. Iako su protiv Junaka rano poveli( 5. min) preko kapetana Maleša, Junak već do poluvremena preko Sablića dolazi u prednost 2:1. Miletić je nakratko izjednačio ali je najbolji strijelac Lige Sablić s još dva pogotka potopio Zagoru za novi poraz pred svojim navijačima. Ovim porazom Zagora je pala na deveto mjesto ljestvice. Tako se neće ispuniti očekivanja trenera Hrvoja Dujića koji je želio sa Zagorom biti među pet najboljih momčadi Treće Lige-Jug u ovoj sezoni. Unatoč sjajnom proljetnom startu sve su uprskali u zadnjih mjesec dana, te će u preostala tri kola imati priliku popraviti dojam. U 32. kolu idućega vikenda gostuju kod Zmaja iz Blata na Korčuli. U pretposljednjem kolu u Unešiću dočekuju Hajduk B a posljednje kolo im donosi gostovanje u Omišu.
Inače ovo kolo je i matematički donijelo naslov prvaka Treće Lige- Jug nogometašima Šibenika koji su minimalnom pobjedom 1:0 na Šubićevcu protiv Omiša te domaćim porazom Mosora protiv Solina 2:1 otišli na deset bodova prednosti tri kola prije kraja. Tako će od jeseni Šibenik igrati u Drugoj Hrvatskoj nogometnoj Ligi nakon što je prije dvije godine preseljen u Treću ligu zbog financijskih problema.
A na županijskim nogometnim terenima igrano je 14. kolo. Prvak Vodice su još u petak na Podvornici s 5:0 porazili DOŠK. DOŠK se ravnopravno držao u prvom poluvremenu kad su u dva navrata preko Popova pogađali okvir gola. Da bi jednim neopreznim startom golman Erak na samom kraju prvog poluvremena skrivio kazneni udarac iz kojeg Dragan Vuković dovodi Vodice u vodstvo 1:0. U drugom dijelu sve je bila jednosmjerna ulica, Vodice su preko Bašića dvaput, Ljubića te još jednom Vukovića završili posao. Vodice su još u prošlom kolu osigurale naslov u Županijskoj Ligi i sve preostale utakmice će im poslužiti kao priprema za kvalifikacije za pokušaj ulaska u Treću Ligu-Jug koje ih očekuje s prvacima županijskih Liga Splitsko-dalmatinske, Dubrovačko-neretvanske i Zadarske županije. Rudar je u Siveriću remizirao 3:3 s Dinarom. Iako je vodio 3:1 a gol za izjednačenje su primili u sudačkoj nadoknadi vremena. Za Rudar su zabijali M. Bukarica, Peraica i Bogdan. Županijski ligaši, „velika četvorka” ima do kraja još odraditi dva kola. U 15.kolu idućega vikenda DOŠK će probati izboriti pobjedu u zadnjoj domaćoj utakmici sezone kad im na Podvornicu dolazi kninska Dinara, dok će Rudar u goste prvaku Lige Vodicama.