Makarani zaleđeni na -29, DOŠK sjajno startao u 2015-u!

- 26. siječnja 2015.

Nakon više od mjesec dana stanke nastavilo se natjecanje u B1- Ligi Jug. Košarkaši DOŠK-a startali su više nego uvjerljivo. U dvorani drniške osnovne škole pobjedili su Amforu iz Makarske sa 91:62 i tako upisali petu pobjedu sezone. Iako su uvjeti u dvorani bili dosta teški jer je bilo dosta hladno, drniški košarkaši su utakmicu otvorili s 8:0 uz nekoliko lakih koševa iz kontre i pogođenih šuteva. Prednost je već do poluvremena rasla i na preko 10 koševa razlike a utakmica je definitivno prelomljena u trećoj četvrtini kad je DOŠK otišao na prednost od 30 razlike te je zadnja četvrtina igrana u revijalnom tonu. Svi igrači koji su bili u kadru za utakmicu, (nedostajao samo Jakelić zbog ozljede) upisali su se u listu strijelaca. Najefikasniji je bio Krste Malenica s 23 postignuta koša. ” Pobjedili smo lakše od očekivanoga a drago mi je da smo svi odigrali dobro unatoč teškim uvjetima u dvorani. Definitivno smo ih slomili u trećoj četvrtini utakmice” kazao je najbolji strijelac na utakmici Krste Malenica. Jedino što je malo pomutilo raspoloženje je ozljeda mladog Spahije koji je sredinom druge četvrtine ozlijedio zglob.

U idućem kolu DOŠK je slobodan a potom mu slijedi gostovanje na otoku Ugljanu, kod momčadi koja ih je porazila u prvom dijelu sezone u Drnišu. Naši košarkaši će zasigurno imati puno motiva da uzvrate za taj poraz i kući se vrate u dobrom raspoloženju.