Košarkašima DOŠK- a novo slavlje, presudili Lucić i Jakelić!

- 8. prosinca 2014.

Košarkaši DOŠK-a pobjedili su momčad Dražena Petrovića 86:83 u 6. kolu B1-Lige i
stigli do četvrte pobjede u sezoni. DOŠK je utakmicu otvorio loše i nepovazna posebno u napadačkom dijelu igre, gosti su poveli s 8:2. Ulaskom Jakelića, Lucića i Barišića DOŠK je ustabilio igru i prva četvrtina završava vodstvom DOŠK-a 22:21. U drugoj četvrtini, uz
podizanje obrambenog intenziteta , DOŠK je s nekoliko lakih koševa iz polukontri i brze
tranzicije povećavao svoju prednost do najvećih 12 koševa prednosti( 33:21).
Poluvrijeme završava rezultatom 47:42 za DOŠK.

U drugom poluvremenu, nakon + 8 za DOŠK( 52:44!), gosti iz Šibenika se potpuno
vraćaju u utakmicu, u jednom trenutku ponovno dolaze u minimalnu prednost( 53:55).
Utakmicu je obilježilo i isključenje Barišića početkom treće četvrtine zbog dvije tehničke
greške, a koji je bio malo previše nervozan zbog nekih sudačkih odluka koje zaista nisu bile baš najbolje. U nastavku se za goste razigrao bivši košarkaš DOŠK-a Toni Matulja,
koji je pogađao iz svih pozicija, da bi na kraju dalekometnom tricom donio izjednačenje svojoj momčadi( 82:82). No dobrom obranom na Matulji i sigurno pogođenim slobodnim bacanjima Lucića i Jakelića koji je odigrao sjajno i u obrani i u napadu, DOŠK dolazi do zasluženoga slavlja i četvrte prvenstvene pobjede. Najefikasniji u redovima DOŠK- a bio je Krste Malenica s 19 koševa, a 16 je ubacio Dinko Lucić.

” Utakmica je na kraju bila dramatična iako smo je mi kontrolirali cijelim tijekom utakmice. Pobjedu nam je naravno donijela kolektivna igra, no posebno bih istaknuo doprinos Lucića koji nam je svojim iskustvom donio mirnoću i kontrolu igre, te Jakelića koji je bio sjajan u oba pravca i danas je svoju minutažu iskoristio na najbolji mogući način”- kazao je nakon utakmice trener DOŠK-a Alen Šikić. “Slijedi nam utakmica u Splitu protiv Dalmatia Lionsa za kraj prvog dijela sezone i pobjeda bi zaista bila velika stvar “- ističe trener Šikić.

7. kolo donosi dakle za košarkaše DOŠK-a odlazak u Split idući vikend, na susret protiv izravnog konkurenta za sam vrh ljestvice, Dalmatia Lionsa.