Košarkaši DOŠK-a uvjerljivi u 1. kolu Kupa “Krešimir Ćosić”

- 22. listopada 2009.

Košarkaši DOŠK-a u 1. kolu Kupa “Krešimir Ćosić” ugostili su momčad Šibenke 4 i pobijedili visokim rezultatom 95 : 66. Bila je ovo sasvim druga slika DOŠK-a u odnosu na utakmicu s Alkarom. Od samog početka bilo je jasno da goste čeka težak poraz. Drniški košarkaši odlično su otvorili susret i u drugoj minuti imali vodstvo od 9 : 0. Prednost je rasla iz minute u minutu i veću osmoj minuti bilo je 31 : 6 za DOŠK.
Gosti iz Šibenika u prvih 20 minuta izgledali su potpuno nemoćno, bez obzira što u svojim redovima imaju nekoliko bivših prvoligaških igrača( M. Jurić, Šarin, Huljev), te se na odmor otišlo s rezultatom 57 : 29. U trećoj četvrtini gosti su zaigrali ozbiljnije i agresivnije, dok su se domaći igrači malo opustili, ali prednost su šibenčani uspjeli smanjiti samo na “podnošljivih” minus 18. Nakon minute odmora i vraćanja na parket startne petorke, ponovno je porasla prednost DOŠK-a i do kraja nije bilo nikakve neizvjesnosti.
Treba napomenuti kako u Kup utakmicama ne vrijedi pravilo da na parketu svih 40 minuta mora biti igrač rođen 1992. godine i mlađi, tako da je trener DOŠK-a Lovrić mogao koristiti najbolje igrače, bez opterećenja pravilom koje vrijedi u prvenstvu. Najefikasniji igrač bio je Roko Pavelić sa 24 postignuta koša, a odličnu partiju pružio je i kapetan Krste Malenica koji je upisao 20 koševa, te Dinko Lucić sa 17 koševa, koji je posebno dobro odigrao na otvaranju utakmice.
Pred kraj susreta trener Lovrić pružio je priliku i igračima s klupe, te se u strijelce uspio upisati i mladi Čupić.
Nadamo se da će igrači DOŠK-a nastaviti s dobrim partijama, a novu obvezu imaju u nedjelju, 25. listopada, kada u sklopu 3. kola A- 2 lige gostuju u Zadru kod momčadi Pet bunara.
Utakmica će se odigrati u dvorani na Višnjiku s početkom u 17 sati.

DOŠK: R. Pavelić 24, Vranjić 13, Malenica 20, Mulić 9, Pivac 11, Lucić 17, Čupić 2.