Košarkaši DOŠK-a pobjedom završili prvi dio sezone u A- 2 ligi!

- 20. prosinca 2010.

kk_doskKošarkaši DOŠK-a ugostil su u posljdnjem kolu prvog dijela prvenstva momčad Omiša i pobijedili rezultatom 97 : 81.
Tako su nakon prvih 11 kola upisali 4 pobjede i 7 poraza, te se nalaze na devetom mjestu. Najefikasniji su bili Bilić i PIvac sa po 25 koševa, a vrlo dobro je odigrao i mladi NImac koji je postigao 15 koševa.
DOŠK- ovci su vodili cijeli susret i niti jednog trenutka pobjeda nije došla u pitanje. Utakmicu je ovorio Nimac, koji je upisao 10 od 15 početnih domaćih koševa. Kasnije se razigrao najbolji igrač DOŠK-a BIlić, uskoro su mu se priključili Pivac i Vučica, a veliki obol pobjedi dao je i kapetan Malenica, koji je unatoč ozljedi ipak nastupio. U drugom dijelu s nekoliko osvojenih lopti i asistencija istakao se Marko Pavelić. I ovoga puta Drnišani su igrali oslabljeni bez bolesnih i ozlijeđenih Vlaića, Bjegovića, Šikića, Čakića i Lucića.
Međutim, igrači koje je trener Zeljko imao na raspolaganju odlično su odradili svoju zadaći i upisali vro važne bodove u borbi za opstanak u drugoligaškom društvu. Nakon prvih 20 minuta rezultat je bio 48 : 38, a potom je prednost DOŠK-a samo rasla.
Prijelomna je bila treća četvrtina ,kada su domaćini tricom Vučice, te nakon jedne nesportske greške gostiju, slobodnim bacanjima Bilića, napravili najveću razliku na utamici ( 77 : 57). Do kraja su smirenom igrom samo održavali prednost i priredili veliku radost svojim navijačima.
U A – 2 ligi sada slijedi pauza, a prvenstvo se nastavlja 15. siječnja. U prvom susretu u nastavku sezone, igrači DOŠK-a ugostit će momčad Metkovića.
DOŠK – Omiš – 97 : 81.

DOŠK: Bilić 25, Vučica 15, Malenica 13, M. Pavelić, Copić, Nimac 15, Šikić, Pivac 25, Duvančić 4.