Košarkaši DOŠK-a bolji od Solina

- 19. listopada 2010.

Košarkaši DOŠK-a u 2. kolu A- 2 lige – skupina Jug ugostili su u sportskoj dvorani drniške osnovne škole momčad Solina i pobijedili rezultatom 81 : 77. Tako su nakon Metkovića u gostima, bili uspješniji i od Solina na domaćem parketu, te najavili uspješnu sezonu. Inače, protiv Solina nije sve izgledalo bajno u prvoom dijelu susreta. Gosti su predvođeni Lozančićem i Vukovićem otišli na odmor s prednošću od osam koševa razlike( 37 : 45), ali u nastavku domaći igrači zaigrali su puno bolje, te napravili razliku 19 : 3 i u 28. minuti poveli 56 : 52. Ukupno je treća četvrtina završila uvjerljivo u korist DOŠK-a ( 24 : 10).
Bilo je kod domaćih dosta grešaka , posebice zbog novog pravila vezano za vremensko ograničenje igre u napadu, dok su gosti uspjeli pogoditi osam trica tijekom susreta.
U drugom dijelu igrači DOŠK-a odigrali su puno bolje u obrani, goste više nije služio šut za tri poena, te nisu našli odgovor na zonu domaćih. Najefikasniji i najbolji igrač susreta bio je Antonio BIlić, koji je postigao 33 koša, od čega tri trice. Odlično je odigrao i kapetan Malenica, koji je susret završio sa 19 pogodaka te centar Vlaić sa 14 postignutih koševa. Kod gostiju iz Solina najefikasniji je bio Lozančić sa 16 koševa. Trener DOŠK-a Ivan Zeljko uzjavio je nakon susreta kako je zadovoljan angažmanom i borbenošću svoje momčadi, ali da još ima puno prostora za napredak i uigravanje, te će se za koje kolo vidjeti prava slika ove ekipe. U idućem kolu drniški košarkaši gostuju kod Šibenke 4. Utakmica će se odigratin u dvorani na Baldekinu, u subotu, 23. listopada, a početak je u 18 sati i 30 minuta.
Nova utakmica pred svojim navijačima je u 4. kolu, kada će igrači DOŠK-a ugostiti momčad JOLLY JBS-a, glavnog favorita za najviši plasman.