Kadeti NK DOŠK-a izborili 1. kolo kupa

- 5. studenoga 2015.

DOŠK- ovi kadeti nakon nedavnog osvajanja županijskoga kupa stigli su do još jednog uspjeha. Plasirali su se u 1. kolo hrvatskog nogometnog kupa za svoj uzrast i možemo očekivati dolazak u Drniš kadeta nekih od prvoligaških klubova. Spektakl je zasigurno zajamčen. U pretkolu su na Podvornici pobijedili vršnjake Otočca s 4:0. Iako rezultat sugerira sigurno pobjedu to na terenu nije bilo baš tako. DOŠK je u utakmicu ušao s hendikepom neigranja Luke Tetle koji je zbog ozljede svoje suigrače pratio s tribina. Gosti iz Otočca prvi su ozbiljnije i zaprijetili, kad su iz prekida nakon udarca glavom pogodili gredu gola DOŠK-a. No u 21. minuti nakon brze akcije i povratne lopte Šarića nakon prodora po desnoj strani Krešimir Vlaić pogodio je u suprotni kut za 1:0 DOŠK- a. Do kraja prvog poluvremena DOŠK je uspješno kontrolirao stanje na terenu. Gosti iz Otočca u drugi su dio ušli odlučni da izjednače i preuzeli su inicijativu. Najozbiljnije je zaprijetio Arijan Špoljarić no vratar Tarle sačuvao je mrežu DOŠK- a netaknutom. U 66. minuti dogodio se ključni trenutak utakmice. Danas odlični Krešimir Vlaić strijelac prvoga gola pobjegao je čuvarima te ga je vratar Otočca Matija Kraljić srušio van kaznenog prostora te mu je glavna sutkinja Vesna Budimir pokazala crveni karton i gosti su ostali s desetoricom. Na gol je morao stati igrač Dujmović. Iz tog slobodnog udarca Pandža je sjajnim udarcem prebacio živi zid i povisio na 2:0. Samo četiri minute kasnije već je bilo 3:0 a gol je zabio Luka Mihaljević koji je upravo bio ušao u igru. U 79. minuti konačnih 4:0 postavlja svojim drugim golom opet iz slobodnog udarca Marko Pandža. Treneru Močiću i igračima sad predstoji iščekivanje ždrijeba i tko će im biti idući protivnik. Jedino što je poremetilo radost DOŠK- ovih kadeta je ozljeda Marka Pijuka koji je morao izaći iz igre zbog ozljede lakta. Inače prije samog početka utakmice DOŠK-ovi kadeti su konačno dobili i pehar za osvojeni županijski kup kojega su osvojili prije mjesec dana u finalu u Šibeniku protiv Mihovila. Trofej im je uručio član IO Nogometnog saveza županije Ivica Dujić.

Pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa DOŠK- Otočac 4:0 (1:0)

NK DOŠK: Ante Tarle, Ivan Šarić, Mario Copić, Luka Topić, Ivan Vlaić, Ivan Lovrić, Ivica Vukičević, Mario Pijuk, Krešimir Vlaić, Ivan Bukarica, Marko Pandža (Jure Ercegovac, Jere Puljić, Ivan Lovrić, Luka Mihaljević, Luka Ercegovac)

NK Otočac: Matija Kraljić, Marin Tvrdinić, Josip Smolčić, Tony Lončar, Antoni Dujmović, Ivan Krznarić, Martin Bogdanić, Filip Bogdanić, Bruno Devčić, Ivan Boban, Arijan Špoljarić (Julijan Labrović, Borna Tomaić).