DOŠK-ovi tići osvojili 3. memorijalni turnir Krunoslav Goreta- Kićo, u finalu bolji od Solina

- 15. lipnja 2015.

Tići NK DOŠK pobjednici su 3. izdanja memorijalnoga turnira Krunoslav Goreta- Kićo koji se u subotu igrao na drniškoj Podvornici. Oni su finalu bili bolji od vršnjaka iz NK Solin nakon boljeg izvođenja udaraca s bijele točke 4:3. Nakon 24 minute igre bilo je 1:1. Finale je igrano u sjajnoj atmosferi i dobro ispunjenim tribinama gdje se navijalo i za domaći DOŠK i goste iz Solina koji su imali puno svojih navijača koji su ih bodrili cijeli dan turnira. Finale je ponudilo odličnu igru s obje strane, Solin je poveo preko Mrkovića u prvom poluvremenu iz sjajno izvedene kontre. Prije toga je kapetan DOŠK-ovih tića Roko Vukušić pogodio gredu iz slobodnog udarca. Drugo poluvrijeme je igrano već u polumraku i u teškim uvjetima, tići DOŠK-a uz silne napade nisu uspjeli doći do gola Solina. No u posljednjoj minuti Domagoj Begonja je sjajnim udarcem iz daljine u sami gornji mreže Solina donio DOŠK-u izjednačenje i veliku radost na tribinama. Tako se pobjednik turnira odlučivao u mraku Podvornice, uvjeti su bili jako teški no spretniji i sretniji su na kraju bili naši tići te su tako osvojili već treći turnir u vrlo kratkom roku (Makarska, Danilo) i još jednom pokazali svoju darovitost.

Ono što je bilo lijepo vidjeti je da su mlade tiće DOŠK-a u finalnoj utakmici svojim bodrenjem i navijanjem na tribinama podržali i mladi košarkaši DOŠK-a godišta 2002. koji su također u posljednje vrijeme jako uspješni i jednako talentirani kao i njihovi prijatelji iz NK DOŠK. U jedne i druge treba dodatno ulagati i stvoriti im još bolje uvjete rada i treniranja. Svi ovi rezultati pokazuju da je u Drnišu uvijek bilo i bit će talenata.

Podsjetit ćemo još jednom da je na turniru sudjelovalo 16 momčadi iz cijele Dalmacije i BIH koji su bili podijeljeni u četiri skupine iz koje su po dvije najbolje momčadi prošle u četvrtfinale. Od svih sudionika organizator NK DOŠK je dobio same pohvale za organizaciju turnira i svi su izrazili želju za nastupom na turniru i iduće godine. Ovaj memorijalni turnir igra se u spomen na mladog igrača DOŠK-a Krunoslava Goretu- Kiću koji je tragično stradao prije 13 godina na Visovcu. Treće mjesto na turniru osvojila su djeca iz Primorca iz Biograda koji su bili bolji od Škabrnje. Nakon finalne utakmice dodijeljene su nagrade najboljim momčadima i pojedincima. Pehare i medalje dijelili su gradonačelnik Josip Begonja, tajnik NK DOŠK Ivica Dujić, trener Joško Goreta, brat pokojnog Krunoslava, igrač i trener u NK DOŠK Ante Goreta, trener DOŠK -ovih kadeta Boriša Stojaković, Ivan Mihaljević gradski vijećnik i drniški vikar fra Mario Radman. Tići DOŠK-a 25. lipnja nastupaju na turniru u Sarajevu.

Finale: DOŠK- Solin 1:1( 4:3)

Momčad DOŠK-ovih tića koja je osvojila turnir: Niko Mrčela, Bepo Šaran, Duje Vranjković, Roko Vukušić (kapetan), Matej Ćevid, Petar Puljić, Domagoj Mihaljević, Duje Cigić, Josip Burečić, Ivan Marinčić, Zvonimir Pervan, Domagoj Begonja. Treneri: Joško Goreta, Ante Goreta.