DOŠK slavio na gostovanju u Solinu!

- 25. siječnja 2011.

basketball_3Košarkaši DOŠK-a upisali su pobjedu u 13. kolu A- 2 lige – skupina Jug. Gostovali su kod momčadi Solina i slavili rezultatom 98 : 87. Najbolji igrač utakmice, a ujedno i najefikasniji na susretu bio je Igor Salamun sa 30 koševa. Salamun se uz efikasnost iskazao i asistencijama za suigrače te pokazao kako će biti veliko pojačanje DOŠK-a u nastavku prvenstva. Inače, igrači DOŠK-a loše su otvorili utakmicu i Solinjani su poveli sa 9 : 0 te prvu četvrtunu završili u svoju korist( 28 : 14).
Međutim, nastavak je donio sasvim drugu igru DOŠK-a. Salamun je pogađao i razigravao suigrače, a odlično su ga pratili Jelenčić, Vlaić i Vučica, te mladi Nimac.
Trener DOŠK-a Ivan Zeljko izjavio je nakon utakmice kako su osvojili vrlo važne bodove u borbi za opstanak, a s obzirom da imaju lakši raspored u nastavku sezone , uz ovakvu igru koju su pokazali u drugom poluvremenu protiv Solina, mogu računati i na plasman u sredini ljestvice. Zeljko je istaknuo igru Salamuna u kojem su dobili odličnog šutera i asistenta, kao i vrlo dobru igru drugog pojačanja u zimskoj pauzi Jelenčića. Izdvojio je i juniore Nimca i Copića, koji su zajedno upisali 18 koševa.
U idućem kolu igrače DOŠK-a čeka još jedna vrlo važna utakmica. U sportskoj dvorani drniške osnovne škole ugostit će momčad ŠIbenke 4. Prema riječima trenera Zeljka ,u slučaju pobjede njegova momčad bila bi vrlo blizu osiguranju opstanka u drugoligaškom društvu. Stoga poziva i navijače da dođu u što većem broju u drnišku sportsku dvoranu i pruže podršku igračima. Utakmica između DOŠK-a i ŠIbenke 4 odigrat će se u nedjelju, 30. siječnja, a početak je u 17 sati.

SOLIN – DOŠK 87 : 98

DOŠK: Salamun 30, Copić 5, Jelenčić 14, Vlaić 13, Šikić, Bjegović 2, Nimac 13, Vučica 13, Malenica 8, Lucić.