Cedevita pobjednik 3. izdanja turnira „ Dragan Županović “, Došk- Jolly završio treći!

- 31. ožujka 2015.

Pobjedom juniora KK Cedevite završen je 3. memorijalni međunarodni košarkaški turnir
Dragan Županović koji se održao u Drnišu pod pokroviteljstvom Hrvatske
elektroprivrede. U finalnoj utakmici Cedevita je bila bolja od GKK Šibenik s 90:84 nakon
produžetka. Nakon 40 minuta igre bilo je 76:76. U iznimno napetoj utakmici gdje su
momčadi izmjenjivale u vodstvu, više sreće imali su momci iz Zagreba. Šibeniku nije
pomoglo ni 39 koševa sjajnog Krešimira Radovčića koji je proglašen i za najboljeg igrača
turnira. Treće mjesto osvojila je momčad DOŠK- Jollya koja je pobjedila Zadar 77:76 a
koš odluke zabio je Matija Bilalović. Peto mjesto osvojila je momčad Širokog koja je
bila bolja od Splita 81:69. Turnir je u tri dana ponudio kvalitetnu košarku i uzbudljive
završnice a svi su redom pohvalili organizaciju turnira i gostoprimstvo domaćina.

Prva dva dana igrale su se utakmice u skupinama a trećeg završnog dana utakmice za
plasman.

Po završetku finalne utakmice, dodjeljene su nagrade za prva tri mjesta kao i
nagrade za najboljeg strijelca i igrača turnira te je izabrana i najbolja petorka turnira.
Najbolji strijelac turnira bio je Ivan Perković iz DOŠK-Jollya koji je postigao 87 koševa u
tri dana turnira. Za najboljeg igrača turnira izabran je već spomenuti Krešimir Radovčić
iz GKK Šibenik. Najbolju petorku turnira čine Krešimir Radovčić i Pavao Paić iz GKK
Šibenik, Tomislav Đurinović i Karlo Mikšić iz Cedevite te Matija Bilalović iz DOŠK-Jollya.
Nagrade najboljim momčadima i pojedincima uručili su gradonačelnik Drniša Josip
Begonja, Predsjednik Županijskog košarkaškog saveza i KK DOŠK Dario Lapić, tajnica KK
DOŠK Iva Jelčić i poseban gost, proslavljeni hrvatski reprezentativac i igrač Splita, te
jedan od najboljih europskih centara u povijesti Dino Rađa, kojem su organizatori
dodjelili i posebnu zahvalnicu za suradnju i pruženu pomoć u organizaciji turnira.

Iz KK DOŠK ističu veliku zadovoljstvo kako odličnim utkmicama tako i činjenicom da je
na parketu sve proteklo u najboljem redu i da su svi sudionici obećali svoj ponovni
dolazak na ovaj memorijalni turnir. Iz KK DOŠK-a su već krenuli s pripremama za 4
izdanje ovoga turnira koji nosi ime po osnivaču košarke u Drnišu Draganu Županoviću te
su se posebno zahvalili svim sponzorima koji su omogućili održavanje ovogodišnjeg
izdanja turnira. Organizatori se nadaju da će turnir postati tradicija i da će svako iduće
izdanje biti sve bolje i kvalitetnije, kako u igračkom tako i u organizacijskom smislu.