Zagora uvjerljiva protiv DOŠK-a za deseti trofej Kupa

- 23. svibnja 2017.

Nogometaši Zagore pobjednici su Županijskoga nogometnog Kupa! Na svom su Borovištu u finalnoj utakmici bili bolji od drniškog DOŠK-a s 4:1. DOŠK tako nije uspio uzvratiti za poraz u finalu od prije četiri godine kad su se ove dvije momčadi sastale u finalu koji se igrao na Šubićevcu. Zagora je tako nakon naslova prvaka županijske lige uzela i drugi trofej sezone.

Iako su se Drnišani nadali iznenađenju igrači Zagore opravdali su ulogu favorita. Poveli su u 18. minuti golom Sablića, a na 2:0 povisio je Brnadić i s tim se rezultatom otišlo na odmor. U 57. minuti nadu DOŠK- u vratio je Matić, no već šest minuta kasnije na 3:1 povisuje Dronjić iz kaznenog udarca. Konačnih 4:1 postavio je Slugan u 66. minuti.

Pašajice i navijači Zagore tako su proslavili deseti trofej Kupa Šibensko – kninske županije momčadi iz Unešića. Pobjednički pehar im je po okončanju utakmice uručio dopredsjednik HNS-a Ante Kulušić. No, ono najvažnije što se tiče sezone Zagore je tek pred njima, kvalifikacije za povratak u 3. HNL – Jug što je Zagora stavila kao prioritet. U kvalifikacijama ih očekuje netko od prvaka Zadarske, Splitsko- dalmatinske i Dubrovačko – neretvanske županije.