Zagora izborila povratak u 3. HNL- Jug

- 19. lipnja 2017.

Ono što je bilo poprilično jasno već nakon prve utakmice u Škabrnji samo je potvrđeno i u uzvratu na Borovištu. Trećeligaški nogomet nakon samo godinu dana se vraća u Unešić! Fešta je bila spremna ali posao je trebalo odraditi do kraja. I u uzvratu je momčad trenera Davora Višića bila  bolja od Škabrnje 4:1 te su se tako s ukupnih 6:1 izborili povratak u 3. HNL- Jug. Ako je bilo dilema već nakon sedam minuta one su otklonjene. Golovima Vučemilović – Alegića i Sablića poveli su 2:0. Gosti su smanjili u 45. minuti s bijele točke. U drugom poluvremenu s još dva gola (Ćaleta i Stojak) Zagora je privela utakmicu kraju što je označilo veliko slavlje prepunih tribina na Borovištu, igrača i vjernih Pašajica jer Zagora se vratila tamo gdje je bila sve do prošle sezone, u društvo trećeligaša s juga.

Bilo je dosta sumnje može li se Zagora tako brzo vratiti u viši rang. No, nakon što su polusezonu u županijskoj ligi završili na drugom mjestu, momčad se pojačala nekolicinom igrača koji su joj dali dodatnu kvalitetu te su se prošetali do naslova prvaka županijske lige i pobjednika kupa. A sve kao priprema za kvalifikacije koje su odradili jednako dobro i kvalitetno.

Čestitke svim igračima, Upravi i treneru Davoru Višiću na sjajnoj sezoni.