Važna pobjeda drniških košarkaša

- 2. veljače 2010.

Košarkaši DOŠK-a upisali su četvrtu pobjedu ove sezone u A- 2 ligi skupina Jug. U sportskoj dvorani drniške osnovne škole ugostili su momčad Pet bunara iz Zadra i pobijedili uvjerljivim rezultatom 95 : 71. Ovi bodovi imaju posebnu težinu jer su izboreni protiv jednog od glavnih konkurenata u borbi za ostanak.

VranjicIgrači DOŠK-a od prve minute krenuli su agresivno, odlučni da bodovi ostanu u Drnišu. Prednost je rasla svake sekunde , a u jednom trenutku iznosila je i 29 koševa razlike.
Utakmicu je koševima i skokovima odlično otvorio centar Pivac, najbolji igrač susreta, a ubrzo mu se pridružio i povratnik Antonio Bilić, koji je odlično organizirao igru. Mlada momčad iz Zadra nije imala nikakvih izgleda protiv iskusnijih Drnišana i nakon prvih 20 minuta rezultat je glasio 51 : 34. U nastavku trener Lovrić pružio je priliku igračima koji inače imaju skromniju minutažu i oni su to odlično iskoristili. Prve koševe nakon teške ozljede i dugog oporavka upisao je i Milko Čakić. Najefikasniji na utakmici bili su Vranjić i Bilić koji su postigli po 20 koševa. Pivac je postigao 18, ali trener ga je povukao iz igre kada je DOŠK stekao veliku prednost, te ga tako odmarao za naredne susrete jer on je praktički jedini centar u momčadi. Odličnu dionicu odigrao je i Bačić, te u prvom dijelu pogodio tri važne trice.
Nakon ove utakmice DOŠK ima 4 pobjede i 8 poraza, ali sada su izgledi za ostanak u ligi puno veći. U idućem kolu drniški košarkaši gostuju kod momčadi Mislava u Podstrani, još jednog konkurenta u borbi za izbjegavanje posljednje pozicije. Inače, DOŠK je i na ovoj utakimici nastupio bez braće Pavelić koji su ozlijeđeni, a Mulić je još u prvom dijelu napustio klub.

DOŠK: Bilić 20, Lucić 7, Čakić 3, Vranjić 20, Malenica 4, Vidović 5, Bačić 12, Bjegović 2, Čupić 3, Pivac 18, Copić, Gabrić.