U nedjelju polufinale malonogometnog turnira “Sv.Roko 2017”

- 11. kolovoza 2017.

Malonogometni turnir Sv. Roko ušao je u samu završnicu, a u nedjelju su na rasporedu polufinalne utakmice.

Za finale se bore MNK Svilaja – CB Song i Aparati Nike Gradska kavana Drniš – L.U. Sokol Ružić.

MNK Svilaja je u napetoj i sjajnoj utakmici s 5:4 bio bolji od CB Kula. Kula je nakon prvog poluvremena imala vodstvo 3:1 no u drugom poluvremenu favorizirana Svilaja preokreće rezultat na 4:3 uz dva gola igrača MNK Vrgorac, hrvatskog reprezentativca i drniškog zeta, Duška Martinca. Kula je uspjela izjednačiti na 4:4, no do kraja je Svilaja još jednim pogotkom prošla u polufinale.

L.U. Sokol Ružić imala je puno lakši posao za polufinale. Bili su bolji od momčadi All-In sa 6:2 i tako su postali drugi polufinalist drniškog malonogometnog turnira.

Druga večer četvrtfinalnih okršaja donijela je super zanimljivu i uzbudljivu utakmicu između Mirlović Zagore i CB Song. Bilo je puno tenzija i povika na sudce, nitko naravno nije želio izgubiti. Na kraju je sreća bila na strani CB Song koji je s ukupnih 5:4 nakon udaraca sa šest metara prošao u polufinale. Nakon 40 minuta minute igre bilo je 2:2.

Favorizirana Mirlović Zagora, za koju su između ostalih igrali i igrači malonogometnog prvaka Hrvatske, Nacionala poveli su 2:0. No potom za Song na 2:1 smanjuje Hrvoje Dujić da bi izjedačenje poluvremenu donio Siniša Bandalo. U udarcima sa šest metara briljirao je vratar Songa Zvonimir Cigić. Nakon što je H. Dujić postigao odlučujući udarac sa šest metara uslijedio je veliko slavlje CB Song koji su burno proslavili svoj prolazak u polufinale.

Posljednjeg polufinalista dao je susret između Aparata Nike Gradske kavane Drniš i Gradnje Elez. Uspješniji su bili Aparati Nike s 4:2. Poveli su 2:0 no do poluvremena je Gradnja Elez izjednačila na 2:2. U drugom poluvremenu dugo nije bilo promjene rezultata no potom su Aparati Nike s dva brza gola uspjeli utakmicu riješiti u svoju korist.

Velika završnica ovogodišnjeg tradicionalnog drniškog malonogometnog turnira igra se u ponedjeljak.