Treći po redu Međunarodni turnir „Volim košarku“ pripao DOŠK-u

- 21. listopada 2019.

Završen je treći po redu dvostruki Međunarodni turnir „Volim košarku“ koji se proteklog vikenda od 19.-20. 10. 2019. igrao u Drnišu, pod pokroviteljstvom Središnjeg državnog ureda za šport. Te uz sponzorstvo JU NP Krka i Grada Drniša.

Na turniru su se okupile ponajbolje dalmatinske ekipe te gosti iz BIH, Košarkaški klub Vogošća. Ukupno je sudjelovalo 8 ekipa u dvije uzrasne kategorije, 2006./2007. i 2008./2009.

U uzrastu 2006./2007. 4. mjesto osvojila  je ekipa ABC iz Zadra dok je treće mjesto osvojila ekipa Vogošća iz Sarajeva. Borba za prvo mjesto bila je svakako utakmica između DOŠK-a i Alkara u kojoj je slavila domaća ekipa koja je odigrala izuzetno kvalitetetnu utakmicu gdje su svi igrači bili šuterski raspoloženi te uz takav postotak šuta znatno snažnija i veća ekipa Alkara nije imala previše izgleda. U posljednjoj četvrtini Alkar je došao svega na dva koša zaostatka ali su dječaci DOŠK-a ipak odigrali skoncentirano do samog kraja i na kraju slavili.

Ništa manje zanimljivo nije bilo ni u mlađem uzrastu, dječacima rođenim 2008./2009.

Četvrto mjesto osvojila je ekipa Škabrnje dok je ekipi Trogira pripalo treće mjesto. U borbi za prvo mjesto ovoga puta susreli su se gosti iz Bosne i Hercegovine ekipa KK Vogošća i domaći DOŠK. Izuzetno izjednačeno prvo poluvrijeme najavljivalo je zanimljiv nastavak utakmice, no DOŠK treću četvrtinu pobjeđuje sa 6:0 što se u konačnici pokazalo ključno pa je slavlje domaćih dječaka moglo krenuti.

5. Roberto Manojlović (KK DOŠK)

Najbolji strijelac turnira za uzrast 2006./2007. bio je Josip Vlaić (KK DOŠK)

Najbolji strijelac turnira za uzrast 2008./2009. bio je Šime Vlaić (KK DOŠK)

Najboljim igračem turnira u uzrastu 2006./2007. proglašen je Josip Vlaić iz DOŠK-a dok je u uzrastu 2008./2009. najboljim igračem proglašen Šime Vlaić (KK DOŠK)

U natjecanju u tricama i slobodnim bacanjimau uzrstu 2006/2007. Pobjedio je igrač Alkara Marko Vidić dok je u mlađem uzrastu pobjedio DOŠK-ov igrač Ante Vatavuk.

Pehare, medalje i ostala priznanja djeci su uručili gradonačelnik Grada Drniša Josip Begonja, zamjenik gradonačelnika Tomsilav Dželalija, Iva Jelčić tajnica DOŠK-a, Dario Lapić predsjednik DOŠK-a, član Uprave DOŠk-a Miroslav Vukušić te treneri Alen Šikić i Tomislav Štingl.