Tići NK DOŠK osvojili jaki turnir U-10 Danilo 2015

- 1. lipnja 2015.

Foto. NK DOŠK

Tići NK DOŠK zajedno s tićima NK Mosor i trenerom Joškom Goretom osvojili su protekle subote turnir Danilo U-10. U finalnoj utakmici su pobijedili tiće NK Solin 5:3. U jakoj konkurenciji 16 momčadi bili su najbolji. DOŠK je na turniru ubilježio pet pobjede i jedan poraz. Između ostalih igrali su tići Hajduka, Dinama, Splita, Zadra, Šibenika.. Igralo se u četiri skupine a dvije najbolje momčadi prošle su dalje u četvrtfinale. U skupini D igrali su protiv Splita, Šibenika i Dinare. Dinaru su pobijedili 3:1, Šibenika 4:2 a od Splita su poraženi 2:0 te su se kao drugoplasirani plasirali među osam najboljih momčadi. U četvrfinalu su djeca DOŠK-a i Mosora pobijedili vršnjake iz splitskog Hajduka 1:0 da bi u polufinalu uzvratili Splitu za poraz u skupini te su bili bolji s 3:2 i izborili finalnu utakmicu turnira u Danilu. Finalna utakmica protiv tića NK Solin bila je posebno dramatična jer su DOŠK-ovi tići na poluvremenu gubili s 3:0 da bi u drugom poluvremenu zabili 5 zgoditka za potpuni preokret i pobjedu na ovom jakom međunarodnom turniru. Za najboljega strijelca turnira izabran je David Jurenić iz DOŠK-ove momčadi koji je postigao osam golova. Pokrovitelji ovoga turnira bili su HNS, Grad Šibenik i županija Šibensko-kninska. Pobjeda na turniru u Danilu sjajan je uvod za 3. izdanje memorijalnog turnira Krunoslav Goreta Kićo za iste uzraste koji će se održati na blagdan Svetoga Ante 13. lipnja na drniškoj Podvornici u organizaciji NK DOŠK. Ovi rezultati i uspjesi u mlađim kategorijama daju nadu u bolju budućnost drniškog nogometa i sve skupa obvezuje da je rad s djecom i mladima i educiranje trenerskog kadra jedini pravilan i ispravan put razvoja ne samo drniškog sporta nego i šire.
Turnir u Danilu osvojili su: Niko Mrčela, Duje Vranjković, Domagoj Begonja, Domagoj Mihaljević, Bepo Šaran, David Jurenić, Dino Kegalj, Luka Hodak, Ivan Krstanović. Trener: Joško Goreta.
Rezultati: Skupina D
DOŠK – Šibenik 4:2
DOŠK – Split 0:2
DOŠK – Dinara 3:1
1/4 DOŠK – Hajduk 1:0
1/2 DOŠK – Split 3:2
Finale: DOŠK – Solin 5:3.