Rudar uvjerljiv protiv DOŠK-a za kraj županijske Lige, DOŠK završio posljednji

- 1. lipnja 2015.

Visokom pobjedom 4:0 Rudara nad DOŠK-om i slavljem prvaka Vodica nakon 16. kola završeno je natjecanje u županijskoj nogometnoj Ligi za ovu sezonu. Dvoboj u Siveriću odlučivao je tko će na kraju izbjeći posljednje četvrto mjesto. DOŠK je u prvih 11 opet imao nekolicinu mladih igrača iz kadetske momčadi. Utakmica je bila ravnopravna u prvom poluvremenu. DOŠK je mogao povesti u ranoj fazi utakmice kad je Angelo Marin u 3. Minuti pogodio vratnicu gola Rudara. Nakon 20 minuta zaprijetio je i Rudar preko Marka Bogdana, a još su prijetili Juričević za Rudar, Roko Matić za DOŠK. Gostima je poništen i gol na intervenciju pomoćnika koji je signalizirao glavnom sudcu da je lopta izašla van granice igrališta u aut prije nastavka akcije iz koje je pao zgoditak Slavice. Ta je situacija izazvala dosta nejasnoća kako među igračima obje momčadi tako i među navijačima. U 42. minuti je Rudar ipak poveo. Stojak je dao lijepu loptu na bok za Bogdana koji je ubacio, lopta je preskočila stopera DOŠK-a Gataru a Mladen Bukarica je lobom svladao Eraka za 1:0 Rudara. Drugo poluvrijeme je započelo velikom greškom Gatare u 48. minuti koji je krivo vratio loptu svom vrataru završilo golom Bogdana. Utakmica je nakon toga postala jednosmjerna te je Rudar još jednim golom Bogdana i Peraice s bijele točke stavio točku na i konačnih 4:0 za Rudar. DOŠK je zadnjih 15 minuta igrao s igračem manje jer je u jednom startu ozljedu glave zaradio rezervni golman DOŠK-a Ante Tarle a trener Pešić je iskoristio sve zamjene pa je na gol morao stoper Gatara.

Tako je Rudar ovom pobjedom ostao treći na ljestvici a DOŠK-u je pripalo posljednje mjesto u županijskoj nogometnoj Ligi ove sezone. To nije ni čudo s obzirom na sve turbulencije u ovoj sezoni i nedostatak treninga, njihove brojnosti i kvalitete. Na treninzima na Podvornici ovoga proljeća znalo je biti samo po troje ili četvero igrača, a posljednje je utakmice DOŠK igrao s nekoliko kadeta u momčadi i imao je samo po dva igrača na klupi. O svrsi igranja i postojanja ovakve Lige već smo više puta pisali i govorili. Započelo ju je sedam klubova, da bi najprije odustali Mladost iz Tribunja i Mihovil a nakon nemilih scena na utakmici Janjevo-DOŠK u Kistanjama gdje su igrači DOŠK-a spašavali živi glavu Janjevo je izbačeno iz natjecanja. Liga je ostala na 4 kluba i njeno igranje je izgubilo smisao te se igralo na rubu regularnosti. Na čelnim ljudima Saveza je da za iduću sezonu da pronađu drugo i pametnije rješenje po pitanju sustava natjecanja i kako bi ono trebalo izgledati. Nekih rješenja ima, a ostaje da vidimo što će od toga biti moguće provesti. U svakom slučaju Liga u ovogodišnjem izdanje se više ne smije igrati zbog igrača, ljudi u klubovima i navijača.