Remi DOŠK-a i Mladosti na Podvornici, Zagori novi domaći poraz

- 18. travnja 2016.

20. kolo Županijske nogometne lige donijelo je okršaj DOŠK-a i tribunjske Mladosti na Podvornici. Izravna borba za prvo mjesto, pobjedom su obje momčadi mogle napraviti veliki korak prema prvom mjestu, no na kraju je završilo bez golova 0:0. Neizvjesnost oprvaku potrajat će do samog kraja. DOŠK je susret započeo s Kerom na lijevom bokom jer je u posljednji tren zbog bolesti otpao mladi Roko Šindilj. U veznoj liniji su započeli Goreta i kapetan Ponoš no Goreta je na poluvremenu izašao zbog ozljede. U vrhu napada je kao i svaki put dosad igrao mladi Luka Tetlo.
I upravo je Tetlo imao veliku priliku, zicer na samom startu utakmice u 4. minuti kad je izbio sam pred golmana gostiju Krasnićija no loše je pucao i najveća je prilika na utakmici otišla u nepovrat. Nedugo zatim pucao je i kapetan Ponoš glavom a DOŠK-u je početni pritisak donio i nekoliko kornera no zgoditka nije bilo. Gosti iz Tribunja prvi su zaprijetili nakon 20-ak minuta igre, Klarić je dvaput pucao nakon prodora s boka gdje se nije najbolje snalazio Kero kojem pozicija lijevog bočnog nije prirodna. No prilike i udarce Klarića obranio je Mihaljević. Pred kraj poluvremena ponovno je za DOŠK nakon Pastuovića s boka zaprijetio Tetlo. Da bi nakon skraćenog kornera Matića prije odlaska na odmor zaprijetio još jednim udarcem iz daljine Ponoš.
U drugom poluvremenu unatoč ulasku Radeljaka i Lovrića Mladost je bila poduzetnija i bolaj na terenu te je Klarić i dalje opasno prijetio mladom Mihaljeviću na golu DOŠK-a no rezultat se nije mjenjao. Najopasnije je bilo u 75 minuti kad je napadač Krešimir Klarić imao najbolju priku za goste no još se jednom istaknuo na golu Mihaljević. U 88 minuti je DOŠK na kraju mogao uzeti sva tri boda, jer je nakon udarca s 20-ak metara Kere lopta stala na crti vrata gostiju no nije ušla u gol te su obje momčadi uzele po bod i ostale na vrhu ljestvice sa po 25 bodova. Vrlika je izgubila 2:1 od Janjeva te ostala na bod uza DOŠK-a i Mladosti. A DOŠK upravo u 21. kolu nadolazećeg vikenda gostuje u Vrlici. No prije toga ih u srijedu očekuje utakmica polufinala županijskog kupa protiv Janjeva u Kistanjama.
Iz Unešića pak ne stižu ništa bolje vijesti. Neretva je uzela pobjedu na Borovištu( 1:0) te time nanijela drugi uzastopni domaći poraz Zagori i dovela je u nezahvalnu situaciju po pitanju ljestvice i borbe za opstanak u ligi. Pretposljednja je sa 26 bodova, samo bod manje ima posljednji Mosor. 26. kolo se igra već sutra a Zagori slijedi gostovanje u Hrvacama ( 16.30h).