Prva prvenstvena pobjeda košarkaša DOŠK-a!

- 1. studenoga 2009.

Košarkaši DOŠK-a ugostili su u 4. kolu A- 2 lige – skupina Jug momčad Mislava iz Podstrane i pobijedili rezultatom 87 : 70. Prvi dio susreta bio je izjednačen, a u redovima DOŠK-a najraspoloženiji za igru bili su kapetan Malenica i Roko Pavelić, koji se posebno istakao asistencijama.

Krste Malenica

Na odmor se otišlo rezultatom 40 : 31.
U nastavku utakmice probudio se i Miro Vranjić, te zabilježio i dva atraktivna zakucavanja, a kada su mu se priključili centri Mulić i Pivac, DOŠK je otišao na plus 22.
Međutim, u 27. minutu Marin Mulić zbog prigovora sucu dobio je tehnišku grešku i gosti su to iskoristili te došli na minus 8 i potpuno se vratili u utakmicu.
Nakon minute odmora, koju je zatražio trener DOŠK-a Lovrić, drniški košarkaši opet su zaigrali puno ozbiljnije i odgovornije i sve više povećavali prednost. Igrači Mislava su u dva navrata dosta nervozno reagirali i “zaradili” dvije tehničke greške, a Krste Malenica bio je precizan sa linije slobodnih bacanja i susret je bio riješen.
40 sekundi prije kraja u igru je ušao i mladi Filip Copić te u prvom dodiru s loptom pogodio tricu i tako postavio konačan rezultat.
DOŠK je tako nakon dva poraza na startu sezone( Alkar, Pet bunara) upisao prvu pobjedu, a igrači su vjerujemo vratili samopouzdanje pred nove susrete.
U idućem kolu gostuju u Šibeniku kod momčadi Šibenke 4.

DOŠK: Vidović 9, Lucić 2, Mulić 17, Vranjić 17, R. Pavelić 8, Malenica 16, Copić 3, Pivac 15, Čupić, Gabrić.