Preko tristo trkača na 3. ProminaTreku! (foto&audio)

- 27. ožujka 2017.

Preko 300 natjecatelja u subotu je na tri staze nastupilo na 3. ProminaTreku u organizaciji Planinarskog društva Promina.

Na stazi Veliki točak dugoj 30 kilometara pobijedili su Duje Ćalušić iz Splita i Marina Maslek iz Duborvnika.

Na stazi Mali točak dugoj 20 kilometara pobijedili su Dino Belakušić iz Šibenika i Zrinka Deur Šarić iz Splita.

Na stazi Špilja Liluša dugoj 10 kilometara pobijedili su Ante Gelineo i Jelena Kuljiš.

Drniš je još jednom bio centar trail trčanja.
Stazama ProminaTreka prodefilirala su imena i trkači koji su trčali svjetsko prvenstvo u trail trčanju u Francuskoj.

Natjecatelji su stigli iz svih krajeva Hrvatske, Bosne i Hercegovine te trkač iz Dortmunda iz Njemačke koji je bio oduševljen ambijentom i gostoprimstvom.

Utrku je na Poljani u Drnišu otvorio župan Šibensko kninski gospodin Goran Pauk koji je ovim putem dao podršku radu Planinarskog društva Promina te poželio da bude što više ovakvih outdoor događanja u Drnišu i okolici.

Nagrade pobjednicima na Promini podijelili su gradonačelnik Drniša Josip Begonja, direktorica TZ Grada Drniša Josipa Čupić te predsjednik PD Promina Tomislav Jerković.
Promina se još jednom pokazala kao planina sa tisuću lica koja može ugostiti i oduševiti sve generacije.

Natjecatelji su pohvalili organizatore za pripremu staze i okrepne stanice. Duje Ćalušić pobjednik na stazi Veliki točak u muškoj kategoriji.
{play}images/audio2/trail_calusic.mp3{/play}

Marina Maslek u ženskoj kategoriji pobijedila je na istoj stazi, 35-godišnja odvjetnica inače se bavi trailom a na Promini je sudjelovala sva tri puta:
{play}images/audio2/trail_maslek.mp3{/play}

Dino Belakušić je triatlonac iz Šibenika pobijedio je na stazi Mali točak a i prošle godine pobijedio je na Promini:
{play}images/audio2/trail_belakusic.mp3{/play}

Zrinka Deur Šarić ima 25 godina, iz Splita je i radi za tvrtku koja izrađuje softvere. Brdskim trčanjem počela se baviti zahvaljujući poticaju Mosoraša a na Promini je pobijedila na stazi Veliki točak: