Održan 8. Promina Trail – četiri stotine natjecatelja na predivnoj planini i predivnim stazama

- 21. ožujka 2022.

Održan je 8. Promina Trail – 3. kolo Dalmatinske Trail Lige, a sudjelovalo je 410 natjecatelja. U besprijekornoj organizaciji Planinarskog društva Promina trčalo se ove godine na čak četiri kružne staze sa startom i ciljom u Drnišu a savršeno proljetno vrijeme stvorilo je poseban ugođaj na suncem okupanoj Poljani i Promini. Svi natjecatelji od reda bili su oduševljeni stazama, organizacijom i ugođajem.

Na najvećoj stazi Veliki točak dugoj  55 km slavili su Lana Ostojić i Daniel Krstulović Opara koji nam je kazao:

Na stazi Veliki točak od 39 km pobijedili su Krešimir Mrčela i Maja Urban:

Najbrži na stazi Špilja Liluša bili su Jadranka Žilić i Bojan Grbić a koji je istaknuo:

Na novoj stazi Panoramski đir od 11 km pobijedili su Ljuban Gudelj i Lucija Križanac Mihaljević:

Svi su uživali. Profesionalci, rekreativci, planinari, umirovljenici, djeca. Cijelodnevni šušur u centru grada bio je za pamćenje, a utrku je otvorio gradnačelnik Drniša Josip Begonja. U znak podrške natjecateljica je bila direktorica Turističke zajednice Grada Drniša Ivana Menđušić koja nam je kazala:

Turistički vodič Josipa Petrina ove je godine sve one zainteresirane goste koji su došli u pratnji trkačima provela kroz Drniš te ih upoznala sa vrijedno baštinom.