Novi rezultatski debakli DOŠK-a, Rudara i Zagore

- 25. svibnja 2015.

Ni protekli vikend nije bio uspješan za nogometaše DOŠK-a, Rudara i Zagore. Zagora je nastavila svoj „slobodni pad” u smislu negativnih rezultata. Na novom gostovanju u sklopu 32. kola izgubili su od Zmaja iz Blata na Korčuli s 3:2. Iako je Zagora povela u 9. minuti golom Domagoja Šarića, u 26. minuti izjednačenje domaćinu donosi bivši igrač Zagore Božidar Balić. Početkom nastavka sjajnim pogotkom mladog Roka Tarle Zmaj je došao u prednost da bi na 3:1 u 70. minuti povisio svojim drugim golom Balić. Poraz Zagore je u 87. minuti ublažio iz kaznenog udarca Marinko Šamija. Srećom kraj je sezone pa se Zagora neće dovesti u opasnost da strepi u zadnja dva kola za opstanak uslijed niza negativnih rezultata u posljednjih mjesec i pol dana. Ovom pobjedom Zmaj se na ljestvici izjednačio sa Zagorom na 9. mjestu. Pred trenerom Dujićem je da u posljednja dva kola razbudi svoje igrače i da koliko toliko uspješno završe ovu proljetnu polusezonu. No 33. kolo na Borovište donosi težak zadatak. U posljednjoj utakmici na Borovištu nogometaši Zagore dočekat će momčad Hajduka B. Valjda će to biti konačno motiv da odigraju dobru i pravu utakmicu za oproštaj od domaće publike za ovu sezonu. Podsjećamo da je u prvoj utakmici igranoj u Splitu Zagora mladoj momčadi Hajduka otkinula bod i uzela svoj drugi bod s gostovanja u jesenskom dijelu prvenstva. Hendikep će u ovoj utakmici za Zagoru biti neigranje Marinka Šamija a pogotovo najboljeg igrača i strijelca Ante Baraća zbog suspenzije.

A svoje prvenstvo kraju privode i županijski ligaši. DOŠK je novi poraz doživio na svojoj Podvornici od Dinare koja je slavila 3:0. DOŠK je na klupi imao samo jednog igrača, a u prvih11 igralo je i 4 igrača kadetske momčadi. Istina i s druge strane je bila mlada momčad iz Knina no oni su se pokazali uspješnijim od plavih s drniške Podvornice. Unatoč inicijativi i prilikama Marina, Tetle i pogođenom vratnicom Ivana Matića gosti su u 40. minuti udarcem Juke s oko 20 metara stigli u vodstvo. Istina i gosti su u 32. minuti pogodili okvir DOŠK-ova gola. U drugom poluvremenu Juka zabija još jedan gol(67. min), da bi posao završio pogotkom za 3:0 igrač s klupe Hrvoje Brajković u 85 minuti utakmice. Ovim porazom DOŠK je i dalje ostao „fenjeraš” Županijske Lige a svi skupa čekaju kraj ove mučne sezone za NK DOŠK. Izgledne su promjene na trenerskoj klupi a možda i u Upravi kluba no o tome svemu će se više znati po okončanju sezone. Rudar je u Vodicama kod prvaka Vodica poražen s 5:3. Golove za Rudar zabili su Jurčević dvaput i Peraica s bijele točke. Posljednje 16. kolo županijske Lige donosi okršaj Rudarai DOŠK-a u Siveriću, dok u Kninu igraju Dinara-Vodice čime će pasti zastor na ovu sezonu.
DOŠK: Krešimir Erak, Krešo Vlaić, Ivan Lovrić, Josip Gatara, Ante Goreta( kapetan), Roko Matić, Davor Matić, Ivan Matić, Luka Tetlo, Angelo Marin, Milan Slavica. Još je igrao: Ivan Pastuović. Trener Jere Pešić.
Dinara: Mario Milić, Luka Jurić-Grgić, Leonard Rašić, Nikola Marina, Lazar Amanović, Zrinko Mlikota, Marko Juko, Petar Ercegovac, Bruno Krvavica, Mario Lučić( kapetan) Josip Sarić. Još su igrali: Antonio Meštrović, Lovro Ivančević, Josip Milić, Hrvoje Brajković.