Nova pobjeda drniških košarkaša!

- 1. veljače 2011.

Košarkaši DOŠK-a , nakon slavlja u Solinu, upisali su i drugu pobjedu u nastavku prvenstva A- 2 lige – skupina Jug. U sportskoj dvorani drniške osnovne škole ugostili su momčad Šibenke 4 i pobijedili rezultatom 82 : 74. S ovom pobjedom igrači DOŠK-a vrlo su blizu opstanku u drugoligaškom društvu. Drniški igrači su odlično ušli u susret i poveli 15 : 5, prije nego je gostujući trener zatražio prvu minutu odmora. Najraspoloženiji za igru u prvim minutama bio je kapetan Krste Malenica. Kasnije su mu se priključili Vlaić, Jelenčić i Vučica te je prednost DOŠK-a sve više rasla, a zakucavanjem Nina Vlaića u 14. minuti DOŠK je imao najveću prednost na utakmici ( 38 : 16).

Domaći su odlično odigrali prvih 20 minuta i na odmor se otišlo rezultatom 52 : 36. Drnišani su vrlo dobro krenuli i u nastavku te su tricom Salamuna u 26. minuti, što su ujedno bili i njegovi prvi koševi na susretu, imali prednost od dvadeset koševa razlike ( 64 : 44). Međutim, tada dolazi do neočekivanog pada u igri DOŠK-a i gosti serijom od 25 : 5 dolaze na samo pet koševa zaostatka( 69 : 64). Ipak, domaći su koševima Vlaića i uspješnim kontrama Vučice ponovno otišli na deset razlike i nisu dozvolili nikakvo iznenađenje u završnici. Poslije utakmice Igor Salamun je izjavio kako je nakon ove pobjede opstanak gotovo osiguran i da se momčad, s obzirom na lakši raspored u nastavku, može nadati i plasmanu u sredini ljestvice. Razloge pada u igri krajem treće četvrtine vidi u nedovoljnoj fizičkoj pripremljenosti ekipe, ali i velikoj hladnoći u dvorani jer u takvim uvjetima nije lako zadržati koncentraciju svih 40 minuta. Najboljii igrač na utakmici, a ujedno i najefikasniji bio je centar Nino Vlaić sa 25 postignutih koševa. Vrlo dobro odigrali su Malenica i Vučica te u jednom dijelu i mladi Jelenčić. Salamun ovoga puta nije bio osobito precizan, ali je odlično razigravao suigrače. Nakon 14. kola DOŠK se nalazi na sedmom mjestu sa šest pobjeda i osam poraza. U 15. kolu igrači DOŠK-a gostuju kod momčadi Jolly JBS-a, vodeće i neporažene ekipe u dosadašnjem dijelu prvenstva.

DOŠK – Šibenka 4 82 : 74

DOŠK: Salamun 10, Copić, Jelenčić 9, Vlaić 25, Nimac 7, Vučica 11, Malenica 15, Šikić 5, Bjegović, Duvančić, Pivac.