Nastavljena županijska nogometna Liga, DOŠK slavio protiv Rudara

- 30. travnja 2015.

Konačno je nakon duge stanke krenula i županijska nogometna Liga. “Velika četvorka ” Vodice, Dinara, DOŠK i Rudar odradit ce sezonu brzopotezno, u mjesec dana. Vodice će obraniti naslov pobjednika i probati kroz kvalifikacije u viši rang. Liga je kao što smo već više puta rekli i naglasili na rubu regularnosti. Liga koja broji četiri momčadi i gdje se s istim suparnikom igra gotovo svaki vikend raritetna je ne samo u Hrvatskoj nego i u Europi pa i šire. Koliko to sve ima smisla neka ocjene oni koji o tome odlučuju i koji nešto mogu ili žele promijeniti, kako bi ovo natjecanje bilo bolje, kvalitetnije i zanimljivije u budućnosti ili da ga se ako se ne mogu steći uvjeti za odigravanje jednostavno ukine. Jer ovo sadašnje stanje ne vodi prema nečemu boljem, a za to su najmanje krivi oni zbog kojih bi se trebalo igrati, igrači i navijači.

No vratit ćemo se na travnjak igračima i akterima. Vodice su proljetni nastavak otvorile pobjedom protiv Dinare 2:0 a na drniškoj Podvornici su igrali DOŠK i Rudar. Domaći DOŠK je slavio s 2:1 i proljetni dio natjecanja započeo pobjednički. Strijelci za DOŠK bili su Milan Slavica u 40. i Joško Goreta u 75. minuti. Za Rudar je smanjio u 82. minuti. U prvom poluvremenu DOŠK je bio osjetno bolja momčad te se do gola Slavice prema golu golmana Rudara Škomrlja prijetili Marin u 15. i Davor Matić u 19. minuti. Za Rudar je zaprijetio Bogdan no njegov je udarac izblokiran. Slavica je DOŠK u vodstvo doveo sjajnim udarcem s više od 20 metara kad je ljevicom pogodio lijeve rašlje gola Rudara.
U drugom poluvremenu Rudar je bio malo opasniji i poduzetniji ali je DOŠK u 75. minuti iz kontre povisio na 2:0. Škugor je dobro prošao i centrirao na glavu Joška Gorete koji je rutinirano pogodio za 2:0. Rudar je uspio smanjiti na 2:1 nakon prekida preko Stojaka no više od toga nisu mogli napraviti. DOŠK je pobjednički otvorio proljetni nastavak županijske Lige. DOŠK je utakmicu završio sa 10 igrača jer je zbog dva žuta kartona isključen mladi igrač DOŠK-a Mateo Begonja. Prvenstvo u županijskoj Ligi nastavlja se već ovoga vikenda. DOŠK će u subotu u goste Dinari u Knin, a Rudar u nedjelju u Siveriću dočekuje Vodice.
DOŠK: Erak, Aleksić, Brajković, Gatara, A.Goreta(kapetan),Medaković, D. Matić, I. Matić, J. Goreta, Marin, Slavica. Još su igrali: Begonja, Škugor, Malenica. Trener: Jere Pešić
RUDAR: Škomrlj, F. Dilber, M.Varnica, Stojak, Bogdan, Jurišić, N.Varnica, Juričević, Perajica, D. Dilber, M.Bukarica (Kapetan). Još su igrali: Tomić, Grbavica, Caktaš, Milaković. Trener: Roko Marin.