Košarkaši u negativnoj seriji, Zagori novi domaći remi, Rudar poražen u Kupu!

- 23. ožujka 2015.

Drniški sportski kolektivi imali su protekloga vikenda rezultatski neuspješne nastupe.
Krenut ćemo od košarkaša koji su u 2. kolu doigravanja za prvaka B1-Lige doživjeli drugi poraz. Na domaćem parketu porazila ih je momčad otoka Ugljana 74:81. Ugljan se ove sezone pokazao kao crna mačka za drniške košarkaše jer su ih porazili u sva tri susreta. DOŠK je utakmicu imao pod kontrolom do sredine treće četvrtine. Na poluvremenu su vodili 11 koševa razlike (51:40) no u drugom poluvremenu se sve promjenilo kad su gosti zaigrali zonsku obranu i potpuno zaustaviti šut i napad DOŠK-a. Problem vanjskog šuta se očituje kroz cijelu sezonu, a posebno je puno šuteva uzeo Lucić iako ga nije išlo što nam je u razgovoru nakon utakmice i sam priznao.
” Preuzmimam odgovornost za poraz i možda sam trebao više razigrati suigrače. Sad nakon ovoga poraza ostali smo bez šanse za prvo mjesto a čemu smo se nadali ” kazao je u našoj sportskoj emisiji Poluvrijeme Dinko Lucić. Lucić je ubacio 21 koš a ovo je DOŠK – u četvrti uzastopni poraz.

Sad je idealna prilika kad se ostalo bez šanse za prvo mjesto da u preostale četiri utakmice priliku za igru dobiju svi igrači, posebno domaći i mladi koji su ponikli u DOŠK – u a što bi trebalo poslužiti kao priprema za iduću sezonu a forsiranje i rad s mladima bi trebala biti dugoročna strategija kluba. Negativnu seriju poraza DOŠK će pokušati prekinuti u nedjelju kad će u 3. kolu doigravanja dočekati Poličnik.

Nogometaši Zagore i nakon trećeg proljetnog kola su bez domaće pobjede. U 22. kolu na Borovištu su s Hrvacama odigrali bez golova 0:0. Očito im je u drugom dijelu prvenstva ugodnije igrati u gostima jer na svom Borovištu ne uspjevaju pronaći put do pobjede. U 23. kolu Zagora će treću uzastopnu gostujuću pobjedu tražiti u gostima u Zmijavcima kod domaće Croatie.

Prvu službenu utakmicu ovoga proljeća odigrali su i nogometaši Rudara. Oni su u utakmici pretkola Županijskog kupa poraženi od Vodica u Siveriću s 2:1. Strijelac za Rudar bio je Dilber. Uzvratna utakmica na rasporedu je u subotu 28. ožujka u Vodicama. Pobjednika u daljnjoj fazi Kupa očekuje kninska Dinara.