Košarkaši DOŠK-a upisali i drugu pobjedu na startu nove sezone!

- 7. studenoga 2013.

Košarkaši DOŠK-a pobijedili su Škrabrnju u 2-om kolu B1- Lige sa 75:63. Najefikasniji u redovima DOŠK-a bio je povratnik Mateo Nimac s 18 koševa.

Vrijedi izdvojiti i učinak iskusnog Alena Šikića koji je ubacio 11 koševa i dodao 10 skokova. Što se same utakmice tiče bila je poprilično izjednačena u prvom poluvremenu u kojem se DOŠK u završnoj seriji iz minusa od četiri razlike doveo u pozitivan rezultat 40:36. U drugom poluvremenu DOŠK je zaigrao bolju obranu što je rezultiralo s dosta lakih koševa iz kontri, otišlo se na 10 razlike i utakmica se mirno kontrolirala i privela kraju. Dinko Lucić trener košarkaša DOŠK-a nakon utakmice je izjavio:” Bilo je teško doći do nove pobjede jer je ekipa Škabrnja dosta iskusnija ekipa od naše, ali smo mogli i puno lakše do pobjede. Igrali smo previše neopušteno u prvom dijelu utakmice, ali kad smo zaigrali bolju obranu i izrotirali postavu uspjeli smo osvojiti dva nova boda”, kazao je između ostaloga Lucić.
DOŠK je tako nakon pobjede protiv Dražena Petrovića u prvom kolu, uspješno startao i na domaćem parketu te sezonu otvorio s dvije dvije startne pobjede. U idućem kolu DOŠK gostuje u Splitu kod momčadi Adriatica.