Ivan Zoričić brončani na „Zlatnom pojasu Čačka“

- 15. travnja 2014.

Ivan Zoričić

Drniški karataš Ivan Zoričić osvojio je treće mjesto i brončano odličje na turniru „Zlatni pojas Čačka 2014″. Riječ je o jakom međunarodnom turniru u Srbiji, koji je održan po 43. put. Turnir je privukao natjecatelje iz 20 zemalja i to mahom kompletne reprezentacije. Zoričić je osvojio broncu u najbrojnijoj kategoriji, +84 kilograma, u kojoj je nastupilo više od 50 boraca. U prvom kolu Zoričić je uvjerljivim rezultatom 7 : 0 svladao predstavnika Bugarske, zatim je bio bolji od karataša iz Rusije, dok je u četvrtfinalu poražen od domaćeg reprezentativca Bitevića.

U borbi za brončanu medalju Ivan Zoričić pobijedio je predstavnika Bosne i Hercegovine, dok je u posljednjoj borbi bio bolji od srpskog reprezentativca Umičevića, svjetskog prvaka iz 2010. godine.

Inače, ovo je bio kontrolni turnir pred Europsko karate prvenstvo, što se početkom svibnja održava u Finskoj.