DOŠK u Kninu svladao Dinaru 2:1

- 29. ožujka 2021.

Nakon u poraza od Šibenika 2 (2:4) te identičnim rezultatom i od momčadi Janjeva, nogometaši DOŠK-a na teškom gostovanju u Kninu pobijedili su momčad Dinare rezultatom 2:1.

Bila je to utakmica u koju su obje momčadi ušle s prorijeđenim sastavom, no u uvodu se to ipak manje osjetilo kod domaćina, koji je po dosta tvrdom i neravnom travnjaku preuzeo inicijativu i poveo opravdano dosuđenim jedanaestercem. Kazneni udarac je iznudio i sigurno realizirao dotada najzapaženiji igrač domaće momčadi Marko Boduljak u 29. minuti.

Tek polovicom prvog poluvremena, DOŠK se budi i preuzima inicijativu nakon čega se redaju prigode.

Pastuović u dva navrata (od kojih jedna vratnica), Ante Ljaljić nakon kornera te Pandža (silovitim udarcem s peterca) ne uspijevaju savladati izvrsnog vratara Dinare, Paška Stanića, koji je jedini “krivac” što domaćin nosi minimalnu pobjedu na odmoru na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme igrači DOŠK-a otvaraju odlučnije i poduzetnije, a ulaskom Dujmovića preuzimaju primat nad sredinom terena, te sve češće dolaze u protivnički 16-rac.

Nakon jednog takvog “posjeta”, sudac Ivan-Viktor Goreta vidi ruku domaćeg igrača i hrabro pokazuje na “bijelu točku”.

Nažalost, Marko Pandža ne uspijeva nadmudriti domaćeg vratara Stanića, koji se ovom obranom promeće u prvo ime susreta i odbija loptu u korner.

No, nakon promašaja Pandža iz kornera poentira u 53. minuti i vraća stvari na početak 1:1

Nedugo zatim, domaćin ostaje s deset igrača jer drugi žuti karton dobiva igrač Bruno Krvavica u 77. minuti susreta, nakon jednog nesmotrenog prekršaja.

Potom u 86. minuti nakon izvrsne povratne lopte mladog Pandže, Ante Ljalić s 10 metara, “para” mrežu nemoćnog Stanića i zabija za konačnih 2:1.