Domagoj Barać u 90 minuti donio slavlje Zagori protiv Šibenika!

- 13. travnja 2015.

Zagora- Šibenik 3:2! U dramatičnoj završnici golom Domagoja Baraća u 90. minuti Zagora je u sklopu 26. kola Treće nogometne Lige Jug protiv županijskog rivala ostvarila prvu domaću proljetnu pobjedu. Ovim porazom Šibenik je opet kliznuo na drugo mjesto ljestvice prepustivši vrh Mosoru koji je slavio u Sinju kod Junaka.

No krenimo redom. Zagora je utakmicu sjajno otvorila, prvu prijetnju imao je Emer glavom u 5. minuti no lopta je završila malo kraj gola. Bila je to najava vodstva koje je uslijedilo u 13. minuti. Vinko Petković sjajno je probio lijevi bok i ubacio u peterac gdje je uletio Šamija i pogodio mrežu za 1:0. Nakon toga prijeti i Šibenik preko Božinovića i A. Živkovica. Iskusni Ante Barać zaprijetio je udarcem iz daljine, a na isteku pola sata igre Ante Barać iz slobodnog udarca uz pomoć živog zida zabija za 2:0 i veliko veselje dobro ispunjenih tribina na Borovištu.

U drugom dijelu Šibenik je pojačao pritisak i agresivnost a Zagora se povukla i čekala prilike iz kontri. No unatoč pritisku Šibenik je do izjednačenja stigao iz dva prekida nakon sumnjivih prekršaja igrača Zagore. Zabijali su za goste A. Živković u 67. i Božinović 75. minuti. Sudački kriterij se u drugom poluvremenu malo promijenio, sudac je dodjeljivao kartone i za simuliranja igrača Zagore kojih nije bilo, no na kraju se to ipak nije pokazalo presudnim. Šibenik je pokušao doći i do potpunog preokreta no priliku za vodstvo imala je Zagora točnije Miletić, njegov opasan udarac završava malo pokraj lijeve vratnice. U 90. minuti nakon greške na sredini terena, lopta dolazi do Ljubića koji je prosljeđuje do Ante Baraća, koji je ostavlja svom prezimenjaku Domagoju koji iskosa pogađa za 3:2 i erupciju oduševljenja igrača i navijača na tribinama.

Ovom pobjedom Zagora je isprala gorak okus velikog poraza iz prvog dijela sa Šubicevca kad je Šibenik slavio s 8:0. Županijski derbi privukao je veliku pozornost, tako da se na tribinama našao i predsjednik Županijskog nogometnog Saveza i saborski zastupnik Ante Kulušić a bilo je tu i još nekoliko uglednih osoba iz svijeta nogometa naše županije.
U 27. kolu Zagora će gostovati u Kaštel Starom kod Vala a Šibenik na Šubicevcu dočekuje Neretvu.