DOŠK BOLJI OD JAZINA U DRUGOM KRUGU KUPA

- 5. studenoga 2009.

Košarkaši DOŠK-a pobijedili su u Drnišu Jazine iz Zadra u drugom krugu Kupa “Krešimir Ćosić” rezultatom 83 : 77. Momčad DOŠK-a tako se plasirala u daljnje natjecanje, a sljedeći protivnik je Voštarnica, također iz Zadra.

Miro Vranjić

Utakmicu protiv Jazina obilježio je Miro Vranjić i ovo mu je sigurno najbolja partija otkako je na početku sezone stigao iz Zaboka. Bio je najefikasniji igrač na susretu s ukupno postignutih 28 koševa. Uz igru u napadu, isticao se i u obrambenim zadacima te u skokovima i asistencijama za suigrače. Inače, utakmica je bila jako tvrda i gosti iz Zadra pokazali su se kao vrlo ozbiljna i disciplinirana ekipa. Prvu četvrtinu gosti su i riješili u svoju korist, bilo je 29 : 26 za Jazine, dok se na odmor ipak otišlo s minimalnom prednošću DOŠK-a ( 44 : 43).
U nastavku su drniški košarkaši zaigrali puno agresivnije u obrani, a Vranjiću su se u napadu prikljkučili Mulić i Malenica,te je u trećoj četvrtini upisana i najveća prednost DOŠK-a na utakmici od plus 13 ( 59 : 46). Međutim, gosti se s nekoliko trica vraćaju u utakmicu i neizvjesnost oko pobjednika potrajala je do zadnje minute susreta.
U zadnjim trenucima precizni su bili Mulić i iskusni Pivac, te je momčad DOŠK-a na koncu slavila i zasluženo izborila plasman u daljnje Kup natjecanje.
Idući protivnik je zadarska Voštarnica, a utakmica će se odigrati u sportskoj dvorani drniške osnovne škole, u srijedu, 11. studenog, s početkom u 19 sati i 30 minuta.
U slučaju pobjede, novi protivnik DOŠK-a je sinjski Alkar.

DOŠK – Jazine 83 : 77

DOŠK: Lucić 5, Mulić 19, Vranjić 28, R. Pavelić 7, Malenica 8, Bačić 2, Pivac 8, M. Pavelić 6.