Bitna pobjeda Zagore, pao Neretvanac iz Opuzena

- 7. travnja 2014.

nk zagoraU 24-om kolu Treće nogometne Lige-Jug Zagora je na svom Borovistu pobijedila četvrtu momčad Lige Neretvanac iz Opuzena s 2:1. Sve je bilo odlučeno još u prvom poluvremenu kad je Zagora već dugo 3-oj minuti nakon kornera glavom u vodstvo doveo Emer. I drugi gol pao je iz prekida igre, već u 19-oj Barac iz slobodnog udarca povećava vodstvo Zagore na 2:0. U 40-oj minuti za goste zabija Deak i postavlja konačnih 2:1. Zagori je ovo bila jako bitna utakmica- nakon poraza u zadnjim minutama na Korčuli kod Zmaja i remija s Valom na Unesicu. Ta dva neuspjeha gurnula su Zagoru na pretposljednje mjesto ljestvice. A u goste im je došla vrlo dobra momčad Neretvanca sa svojim opasnim trio Brecic-Mihaljevic-Vasilj. No obrana Zagore uspješno je pronašla lijek za njih i time si olakšala put do pobjede. Zagora se s 28 bodova trenutno nalazi na 13-om mjestu a prestići ih može Neretva ukoliko pobjedi Omiš. U idućem kolu Zagora gostuje kod izravnog konkurenta za ostanak u Ligi Primorca iz Stobreca.